Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Teknolojik Elektrikli Otomobili: “Fisker EMotion”

Karşınızda dünyanın en teknolojik elektrikli otomobili! Fisker, ünlü markalardan Tesla'ya bile kafa tutacak modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor:
Dünyanın En Teknolojik Elektrikli Otomobili: “Fisker EMotion”
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre dostu, benzin ve mazot düşmanı elektrikli otomobil devri, artık başladı. Yakıtının ucuz olmasının yanı sıra, hem çevreye karşı duyarlı yapı hem de teknolojik yenilikler ile donatılan elektrikli arabalar, yavaş yavaş otomotiv piyasasındaki yerlerini almaya başladılar. Gelecekte ayaklarımızı yerden kesecek en çılgın ulaşım araçları olarak sektörü farklı bir boyuta taşıyacak olan bu elektrikli canavarlar, daha şimdiden bizleri heyecanlandırmaya ve kendi aralarında rekabet etmeye başladılar.

Günümüzden 5 ila 10 yıl öncesine kadar piyasada yer almalarına ihtimal dahi veremeyeceğimiz bu güzel otomobil modellerinin ilk versiyonları, artık neredeyse sıradan modeller haline gelmeye başladılar. Dünyanın ilk elektrikli süper otomobili Rimac Concept One gibi bir mühendislik harikası bile, günümüzün çılgın teknolojisinden dolayı alelade bir araba haline geldi.

Elbette ki otomotiv sektöründeki dengeleri altüst eden bu mücadele, birbirinden etkileyici modellerin de doğuşuna neden oldu. İşte, Henrik Fisker tarafından kurulan Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Fisker de otomotiv dünyasının en yeni güzelliği Karma Revero modeliyle karşımıza gelmişti. Bu model sayesinde adını otomotiv dünyasına duyurmayı başarsa da Fisker firmasının beklentileri, tam olarak karşılanmamıştı. Bu nedenle çok daha etkileyici ve çok daha agresif bir model yaratmaya karar veren Fisker, ünlü markalardan Tesla’ya bile kafa tutacak bir modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

İşte karşınızda, yepyeni bir elektrikli canavar Fisker EMotion:

Agresif Aerodinamikleriyle Otomotiv Dünyasını Sarsacak

Agresif Aerodinamikleriyle Otomotiv Dünyasını SarsacakTamamıyla elektrikli lüks bir otomobil olarak karşımıza gelen Fisker EMotion, sahip olduğu her özellikle araba tutkunlarını baştan çıkaracak gibi görünüyor. Henrik Fisker’in “hiç kimsede olmayan bir teknolojiye sahibiz” diyerek dikkatleri üzerine çekmesinin ardından, “dünyanın en teknolojik elektrikli arabası” tanımıyla Fisker EMotion modeli, resmi olarak açıklandı. Kendine has teknolojik donanımlarının yanı sıra, görünümüyle de adeta “ateş eden” bu canavar; adaptif LED aydınlatmaları, radar ve kamera sistemi, otonom sürüş seçeneği, kavisli ön camı ve agresif görünüme bürünmesini sağlayan farklı tarzdaki kaputuyla piyasada yer alan üst düzey elektrikli arabaları gölgesinde bırakacağa benziyor.

ELEKTRİKLE ÇALIŞAN EN PAHALI ARABALAR İÇİN TIKLAYIN.

Piyasadaki Türdeşlerine Göre Çok Daha Uzun Mesafeler Katediyor

Piyasadaki Türdeşlerine Göre Çok Daha Uzun Mesafeler KatediyorElbette ki Fisker tarafından tanıtılan bu teknolojik elektrikli canavarın sahip olduğu özellikler, bunlarla sınırlı değil. Tesla Model S ve Boeing 737 arasındaki yarış, Tesla tarafından üretilen bu elektrikli otomobilin ne kadar iyi bir kalkış yapabildiğini bizlere göstermişti. Ancak Fisker tarafından yaratılan bu eşsiz makine, saatte maksimum 260 km/s hıza ulaşmakla kalmayıp, grafenden oluşan güçlü bataryası sayesinde de 643 kilometrelik mesafe katedebiliyor. Yani Tesla modelinden en az 160 km daha fazla yol gidebilen Fisker EMotion, görünüm özelliklerinin yanı sıra üstün performansıyla da elektrikli araba sektöründeki çıtayı yükseltmeyi başarıyor.  

2017 Fisker EMotion Modelinin Tahmini Fiyatı

2017 Fisker EMotion Modelinin Tahmini FiyatıKarbon fiber ve alüminyum bileşenlerinden oluşan kasasıyla oldukça hafif bir ağırlığa kavuşan bu yeni Fisker harikası, Nanotech Energy tarafından oluşturulan grafen teknolojisiyle de akıl almaz bir otomobil haline geliyor. 2017 yılının ikinci çeyreğinde sahipleriyle buluşacak olan Fisker EMotion modelinin kullanıcılarını tatmin edip etmeyeceğini zaman gösterecek. Uzmanlara göre, 115 bin ila 130 bin dolarlık ABD satış fiyatıyla piyasaya sürülmesi beklenen bu enfes elektrikli canavar, görselleriyle bile ağzımızı sulandırmayı başarıyor.

Karma Revero modeliyle aradığını bulamayan Henrik Fisker, yepyeni ve oldukça etkileyici bir model ile elektrikli araba sektörünün öncülerinden biri olmayı hedefliyor. “Dünyanın en teknolojik elektrikli otomobili” olarak tanıtmış olduğu 2017 Fisker EMotion modeli, beklentileri fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. Peki, sizce Henrik Fisker, bu yeni model ile başarıyı yakalayabilir mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu