Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk Yemek Pişirebilen Hamarat Otomobili: “Audi A8 5.5”

Dünyanın İlk Yemek Pişirebilen Hamarat Otomobili: “Audi A8 5.5”

Audi’nin üretmiş olduğu birbirinden lüks ve faklı modellere daha önce de şahit olmuştuk. Fakat içerisinde bir ocak olan herhangi bir modeline daha önce hiç rastlamadık. Konu, ilginç tasarımlarıyla dikkat çeken evler arasında yer alan enteresan tasarımlara imza atan Japonya olduğunda; elbette ki bir aracın yemek yapabilmesi oldukça normal gibi geliyor.

Pirinç, Japonya’nın en pahalı gıdaları arasında olmasa da en çok tüketilen yiyeceklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle Alman devlerinden Audi de Japonya’da piyasaya süreceği A8 modeline, diğer araçlarda görülmeyen farklı bir özellik katmış. Pirinç sevdalısı Japon müşterilerini düşünen Audi, bu yeni modeline bir de pirinç ocağı eklemiş.

Farklı bir tasarıma rastladığımızda aklımıza gelen ilk ülke olan Japonya için özel olarak üretilen A8 modelinde uygulanan bu sistem, belki de diğer otomobillere öncülük edebilir. Özellikle taksiciler ya da uzun yol şoförleri için bulunmaz bir nimet olabilecek bu icat ile arabamızdan kalkmadan yemek pişirip yiyebiliyorsunuz. Dilerseniz, inanılmaz derecede farklı bir tasarıma sahip bu Audi A8 5.5 modelini birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda gayet hamarat edasıyla karşımıza çıkan Audi A8 5.5:

Yemek Pişiren Audi A8 5.5 Modeli Neden Üretildi?

Yemek Pişiren Audi A8 5.5 Modeli Neden Üretildi?Audi, Japonya’ya özgü bu eşsiz ve sınırlı sayıdaki modeline A8 5.5 adını verdi. Modelin isminin içerisinde yer alan 5.5 kısmı, Japoncada “Go” anlamına gelen 5 sayısı ve “Han” anlamı taşıyan 0.5 rakamlarının birleşimi olan “Gohan” yani “pirinç” kelimesinden esinlenilerek konulmuştur. Japonya’ya özgü bu yiyeceği onurlandırmak için böyle bir araç tasarlayan Audi, dünyanın ilk yemek pişiren arka koltuk konsoluna sahip otomobilini üretmiştir.

Dünyanın İlk Yemek Pişirme Konsoluna Sahip Bu Arabanın Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın İlk Yemek Pişirme Konsoluna Sahip Bu Arabanın Özellikleri Nelerdir?Otomobilde bulunan pirinç pişiricisinin çalışma sistemi, Audi A8’in motorunun performansına bağlı olarak tasarlanmıştır. Japonya’da “Hagama” adı verilen geniş kenarlı bir tencerenin içerisine konulan pirinçler yoğun ısı yayılımı ile birlikte kaynamaya başlıyor. Bu tencereler doğrudan çekirdek ısı üretir ve Audi’nin söylediğine göre bu sayede, gelmiş geçmiş en iyi pilav ortaya çıkar. Arka koltuktaki MMI kontrol paneli sayesinde de Hagama’da bulunan yiyeceğin pişim sürecini kontrol edebilirsiniz. Halihazırda oldukça lüks bir model olan A8, bu yeni ve eşsiz özelliği ile lüks araçlar dünyasında yeni bir çağa adım atmaktadır. Bu araç, 2016 Audi R8 modeli kadar yüksek performanslı bir otomobil olmasa da oldukça güzel yemekler yapabilmesiyle ondan daha ilgi çekici görünmektedir.

Audi A8 5.5 Modelinde Pişen Yemeklerin Kontrolü Nasıl Sağlanacak?

Audi A8 5.5 Modelinde Pişen Yemeklerin Kontrolü Nasıl Sağlanacak?Aracın içerisinde bulunan yerleşik bir dokunmatik ekran, sürücülerin aynı anda birçok yemeği pişirebilecekleri ekstra özellikler de sunacak. Ayrıca modelin sahipleri bu konsol sayesinde, istedikleri şekilde otomobilin içerisinde yemeklerini pişirebilecekler. Bunların yanı sıra bu sistem; çay fincanları, tabaklar, yemek çubukları ve kaseler gibi bir dizi gereç ile eşleştirilmiş şekilde tasarlanmıştır. Pirinç pişirme mekanizmasının dışında, uzun dingil mesafeli koltuklar arasına yerleştirilen “Tatami” adı verilen kilim ile kaplı ısıya dayanıklı sehpalar da pişirmiş olduğunuz yemeklerin keyfini çıkarabilmenizi sağlamaktadır.

Sadece Japonya’ya özel üretilen bu aracın şimdilik değeri bilinmemesine rağmen, sunmuş olduğu bu lüks imkanlar ve eşsiz bir model olması nedeniyle kısa sürede tükeneceği düşünülmektedir. İnanılmaz bir teknoloji ürünü olan bu otomobil, sürücüsünü fazlasıyla düşünüyor gibi görünüyor. İnsanı hayrete düşüren ve yemek pişirebilen Audi’nin bu fazlasıyla hamarat yeni modeli hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum