Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Sıra Dışı Araba Dövüşleri!Bu yaşınıza kadar dövüş kelimesi adına gördükleriniz hep insanlar arasında geçenler olmuştur. Jackie Chan filmleri ile büyüyen nesiller, dövüş sahneleri ve filmleri konusunda ihtisas yapmış olmaları gerekiyor. Hele ki Jean Claude Van Damme‘nin filmlerindeki enfes sahneler… Son zamanlarda dünya genelinde farklı bir akım başladı. Bu akımda insanlar ringlerde kendi dövüşmek yerine arabalarını dövüştürüyorlar.

Hani o hurda arabaların üstüne atlayan canavar kamyonları çok izlemiştikte, arabalarını kavga ettirmeleri gayet ilginç geldi. Sanırım sizlerede öyle gelmiştir. Böyle bir organizasyon olduğunu ilk duyduğumda arabaların garajlarda duran, standart  olarak vergisini ödenen, benzinini koyup gezilen cinsten zannetmiştim. Korktuğumuz olmadı ve arabaların bazılarının hurdaya ayrılmış olanlardan seçildiğini öğrendik. Bazıları ise onlara göre eski gelen bize göre hayalimizde göremeyeceğimiz otomobiller.

Toyota Camry‘den tutun da Honda‘ya, BMW‘ye kadar her türlü otomobili bir birlerine acımadan çarpmalarını görebilirsiniz. Bence biraz sinir bozucu! Motoru çalışsın yeter modunda olan arabalara yapılan eziyetlere baktığımızda akla şu soru geliyor; acaba 1 kere mi kullanılıyor? Videoda gördüğümüz kadarıyla kaportaya dair pek bir şey kalmıyor. Bir de kafa kafaya çarpmalarda motor kısmından alınan darbeler var.

Yapılan bu eğlenceli aktivite tabi ki Amerika‘dan çıkma bir şey. Bizim ülkemizde videodaki arabalardan bir tanesini almaya kalktığınızda ortalama olarak vereceğiniz paralar 10 bin TL ile 25 bin TL arasında olur. Peki ya Amerika’da? Biraz araştırdığınızda çalışır, yürür sağlam bir arabayı en fazla vereceğiniz ücret bin ile iki bin dolardır. Şimdi diyorsunuz ki “ben mi yapıyım, her halde onlar yapacak” sözlerini duyabiliyorum.

Sonuçta bu insanlar Transformers robotları gibi kavga ediyorlar. Ona göre de iç kısımlarda aldıkları belli başlı önlemlerin olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar çarpışmalar alçak hızlarda yapılsada, güvenlik şart! Sonuç olarak böyle bir eğlence bize göre değil demek istiyorum! İmkanınız olsa böyle bir alanda araba dövüşü yapmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum