Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in 7.40 Milyon Dolarlık Altın Kaplama “DBS GT Zagato” Çifti Karşınızda!

Aston Martin'in 100. yıl şerefine yapacağım dediği GT Zagato gösterildi. Aracı incelerken dünyada ilk defa yapılmış tekniklerle karşılaşacaksınız!
Aston Martin’in 7.40 Milyon Dolarlık Altın Kaplama “DBS GT Zagato” Çifti Karşınızda!

Aston Martin sınırlı sayıda olacak Zagato ailesini tanıtmıştı ve 99 Coupe, 99 Volante, 99 Shooting Brake ve 28 adet Speedster olmak üzere toplamda 325 adet özel serisini çıkarmıştı. Aston’un Zagato ile olan 50 yıllık dostluğunu temsil ettiği söylenen Vanquish’ler gerçekten özel makinalardı. Hatırlarsanız bu nasıl zenginlik dedirten bir kişi Vanquish’in bu 4 kasa tipine de sahip olmuştu.

İngiliz marka işi biraz daha özelleştirerek pahalı araba kavramını 2 boy üste taşıdı. DBS GT Zagato ve DB4 GT Zagato şeklinde koleksiyonluk iki yeni ürününü gösterdi. Çift olarak satılacak ultra özel serilerden 19 tane olacak. Yani satın almak isteyen 19 kişi mecburen DBS GT Zagato ve DB4 GT Zagato şeklinde sahip olacak. Markanın araçlarının dizayn ve özellikle kokpite yansıttıkları kalite algısı tarifsiz duruyor. Bu tarifsizliğin bedeline de 6 milyon Sterlin, dolar karşılığı 7.40 milyon dolar biçilmiş. Gelin bu serilere Aston Martin hangi özel ayrıntıları düşünmüş!

DBZ Centenary Collection olarak adlandırılan otomobillerin spesikliği dış kısımlarından başlatılmış.

Yeni Aston Martin GT Zagato Özel SerisiStandart bir DBS’ye göre önemli dış farklar mevcut. Superleggera şasisi üzerinde yapılan sınırlı çalışmada, açıklığı artırılmış elmas desenli özel bir ızgara kullanılmış. Bu 21.yüzyıl GT Zagato’su için geçerli. Klasik yapılı Zagato’da gümüş renkle detaylandırılmış ve markanın belirleyicisi olan panjur takılmış.

İngiliz olayı daha vahşi kılmak adına kaputunda kocaman bir havalandırma açıklığı düşünmüş. Elips farlarıyla torunun yanına gelen GT Zagato’ya da bakıldığında aynı parça stili üzerinden gidildiğini görüyoruz. Birazdan araçlar üzerindeki en özel eklemeleri anlatmaya başlayacağız.

Aston Martin’in mühendis ve tasarımcıları ortak bir noktada buluşturularak, modellere milyonluk olduklarını belirtecek altın kaplama unsurlar yerleştirmişler.

Yeni Aston Martin GT Zagato Altın Rozet ve JantlarEvet, bu otomobillerin üzerinde altın baskılar var. Yeni DBS GT Zagato’nun dış kısmında 18 ayar altın marka rozetine, yan stroklar ve tekerleklerin somunlarına uygulanmış. Bu da üzerindeki kırmızı renkle birlikte tarifsiz bir bakış açısı vermiş.

Aktif büyük öz ızgaranın haricinde 19 çiftlik özel koleksiyon modellerinde parlak karbon fiber tavan hattı, arka difüzör yer alıyor. Yine altın rozetle birlikte, özel açıyla yerleştirilmiş dörtlü egzozlar, Aston’un ulaşılamaz olduğunu bir kez daha anlatılmış.

Aston Martin GT Zagato’nun asıl bomba tarafı kokpiti. İlk başta yapılan çalışmaları okuyunca inanması biraz zor oldu.

Yeni Aston Martin GT Zagato 3D Kokpit ve Altın Kaplama MalzemelerMarka ekibi iç mekanda dünyada ilk olan bir parça üzerinde çalışma tekniğini bu araçta kullanmış. Aston Martin’in kişiselleştirme birimi “Q” genel manada müşterilerin neler isteyebileceğine odaklanarak ve alınan fikirler doğrultusunda inanılmaz bir kabin dünyası oluşturmuş.

Karbon elyafın belirgin olduğu kabinde Spicy Red deri koltuklara Zagato arma baskısı yapılmış. Kabartılı duran işlemeler güzel duruyor. 3D yazıcı teknolojiyle yapıldığı söylenen bazı parçaların üzerinde yine altın kaplama detayları bulunuyor. Ve kısmın baskılarının 100 saat sürdüğü aktarıldı.

Tüm zarafetin yansıtılması burada bitti derken Aston Martin Q, “saddle” denilen, 100 saat 3D parça baskısı üzerine bir de bu parlatma tekniğini uygulamış. İngiliz marka bunun dünyada ilk olarak kendilerinin yaptığını söylüyor. Söylemeze bile bu dakika kadar 3D şeklinde, 100 saat üzerinde ortaya çıkarılan bir parça yapımını duymamıştık. Karbon ve alüminyum arasında seçim yapabilecek müşteriler, özel isteklerini firmaya söyleme şansı bulacaklar.

Design House İcra Kurulu Başkanı Andrea Zagato, “Aston Martin’in zarafeti, tarzını ve tarzını her zaman kendi rasyonel tasarım dilimizle mükemmel bir şekilde birleştirdik. Zagato’nun Yüzüncü Yılı, dünyadaki yeni münhasırlık standartlarına ulaşmak amacıyla yakın zamanda çiftler ve ikizlerle birleştirilmiş koleksiyonlara yenilikçi bir yaklaşım için ortak vizyonla güçlendirilmiş geçmiş ve gelecek arasındaki bir köprüyü temsil ediyor.” dedi.

Dünyanın en özel Aston Martin’inde gücü yükseltilmiş bir motor kullanılmış.

Yeni Aston Martin GT Zagato Motor ÜnitesiSuperleggera motorunda beygir yükseltme modifiyesi gerçekleştirilmiş. 5.2L V12, standart tipinde 725 beygirle hareket ediyor. İngiliz mühendisler bunu 760 beygire çıkarmakta karar kılmışlar. Hızlanma değeri artıştan sonra ne oldu bilemiyoruz ancak 0-100 km hızlanma normalde 3.4 saniye. Maksimum hız sınırı da 340 km/h’de hareket etmekte.

Ismarlama GT Zagato’nun bir otomobil üzerinde ne kadar ayırt edilebilecek çalışma yapılması gerekiyorsa, Aston Martin o kadarını yapmış. Dış kısımdan başlatılan 108 parçalı elmas aktif ızgaradan başlayarak, altın rozet ve jant detaylarına kadar kusursuz.

Kırmızı iç dünyasının altın vurgularla daha fazla hissel duygu yüklemeleri ve en önemli dünyada ilk defa denenen 3D baskılı parçaların özel cilalama tekniğinde parlatılmaları, neden çiftlerin 7.40 milyon dolarlık bir fiyatta satıldığını, açıklanmış oluyor. Superleggera üzerine oturtulmuş GT Zagato acaba sizde nasıl duygular uyandırdı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum