Yatırım yapmaya başla!

Toyota Dünyanın İlk Hidrojenle Çalışan Gemisini Sulara İndiriyor!

Toyota yine dünyada bir ilki sundu. Otomobillerden sonra hidrojen yakıtını bir deniz taşıtında kullandı! İşte detaylar...
Toyota Dünyanın İlk Hidrojenle Çalışan Gemisini Sulara İndiriyor!

Otomobil üreticilerinin su trafiğine olan yatkınlığı uzun süredir var. Şirketler gemi yapımında en iyilerle anlaşarak, ortaya harika ürünler çıkartırlar. “Boat” kısmında Mercedes’in Cigarette Racing ile geliştirdiği Project One’ı unutmamak gerekir. Toyota’da öncesinde birkaç çalışma örnekleriyle kendini gösterse de bu sefer ki biraz farklı. Hidrojen yakıtına olan yatkınlığını Japon marka sulara da taşımış.

Toyota Motor Europe Fransa desteği ile 6 yıllık bir çalışma sonucunda dünyada bir ilk hidrojenle hareket ettirilen katamaran ortaya çıkartıldı. Yani Porsche’nin süper lüks yatı mantığından Toyota’nın ki tamamen farklı.

Toyota Hidrojenli Katamaranı 2020 Olimpiyatlarına Yetiştirmek İstiyor!

Toyota Hidrojenli Katamaranı 2020 Olimpiyatlarına Yetiştirmek İstiyor!Bu tip yapılarda uzman olan Energy Observ‘ın kaptanı Victorien Erussard, “Dünyada ilk olan bu projeye ve Toyota Motor Europe ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi. Japon markanın hibrit motorlu araçlarda olduğu gibi hidrojen yakıtıyla yaptığı çalışmalarda dünyada bir ilktir.

Toyota’nın hidrojenle sunduğu araç teknolojisi İngiliz polis teşkilatının dikkatini çekmişti ve filosuna sıfır emisyonlu Mirai modelini katarak temiz dünya adımına katkıda bulunmuşlardı.

Toyota Hidrojenli Katamaran Büyük Ölçülerde İnşa Edilmiş

Toyota'nın Hidrojenli Katamaranın Ölçüleri Büyük!Boyut olarak 100 metreden fazla olduğu söylendi. Genişlikte 42 metre ve ağırlık olarak 28 ton açıklandı. Otomobil motorlarında geliştirilen hidrojenin, sonrasında bir deniz taşıtına aktarılabilmesine dikkat çekici bir çalışma diyebiliriz!

Elektriğin haricinde zehirli gazlara açılan ikinci savaş taktiği de hidrojen yakıtıdır. Ucuz dolumun yanında, yeni nesil yakıt araçlara gerekli menzili de sunabiliyor.

Toyota teknolojisinin binek araçlardan birden deniz taşıtına geçmesi, başka araçları bundan yararlandırılmayacağı anlamına gelmiyor. Planların devamını okuduğumuzda otobüsler, kamyonlar ve hatta forkliftler üzerinde de hidrojen yakıtı çalışmaları yapıldığını öğrendik.

Toyota’nın dünyada ilk olarak bu adımı atması bu işle uğraşan diğer firmaların da hızlanmasını neden olacaktır. Şimdi, 2020 Olimpiyatlarına yetiştirilmesini bekleyerek Japon katamaranın çıkışını bekleyeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum