Yatırım yapmaya başla!

Dünya Bankası’ndan Koronavirüsle Mücadele Eden Ülkelere 12 Milyar Dolarlık Destek

Birçok ülke koronavirüs salgını ile hem sağlık hem ekonomi açısından mücadele ediyor. Dünya Bankası bu ülkelerin yükünü hafifletmek için yardım paketi sağlayacağını açıkladı.
Dünya Bankası’ndan Koronavirüsle Mücadele Eden Ülkelere 12 Milyar Dolarlık Destek

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dünyanın neredeyse tamamına yayılmış durumda. Bu sabah açıklanan son verilere göre dünya genelinde virüs kaynaklı ölüm sayısı 3 bin 200’ü geçti. Bunun 2 bin 983’ü Çin’de bulunuyor. Amerika’da ise Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 9’a yükseldi.

Artan can kayıpları ve vaka sayısı hükümetleri acil önlemler almaya yöneltti. Dünya Bankası koronavirüsle mücadele eden ülkelere ekonomik anlamda yardım olmak ve salgının etkilerini hafifletmek için 12 milyar dolar tutarında finansman sağlayacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada söz konusu desteğin, salgınla mücadele eden ülkelerin yükünün hafifletilmesi amacıyla tasarlandığı söylendi.

Dünya Bankası Koronavirüs YardımBanka koronavirüs salgını yaşanan ülkelerin sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi adına ve ekonomik etkilerinin azaltılması için gelişmekte olan ülkelere 12 milyar dolarlık finansman sağlayacak.

Bunun başlangıç paketi olduğu vurgulanan açıklamada; Uluslararası Kalkınma Birliği (IDA) ve Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) aracılığıyla düşük ve orta gelirli ülkelere hibeyle düşük faizli kredilerin sağlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Bunun yanında grubun özel sektördeki kolu olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC) aracılığıyla ise iş ortamının sürdürülebilirliği için gereken desteğin sunulacağı açıklandı. Dünya Bankası Başkanı David Malpass, virüsü yenmek için uğraşan ülkelere hızlı ve esnek çözümler sağlamaya, bu doğrultuda acil durum finansmanı, politika tavsiyesi ve teknik yardımları devreye soktuklarını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum