Yatırım yapmaya başla!

Droneler Gelecekte Yoldaki Çukurları Kendi Kendilerine Tamir Edebilecekler!

Yoldaki çukurlar artık kabus olmaktan çıkıyor. İngiltere'de geliştirilen bir sistem sayesinde droneler asfalttaki delik sorunlarını bitiriyor.
Droneler Gelecekte Yoldaki Çukurları Kendi Kendilerine Tamir Edebilecekler!

Sürüş konforunu en çok ne bozuyor diye sorulsa, muhtemelen yoldaki çukurlar olduğunu söylersiniz. Bir şekilde bizler kısa süreli rahatsızlıklar yaşasakta, araçlarımız aslında hep o çukurların etkisinde kalıyor. İlk etkilenen de lastiklerimiz oluyor. Hele ki çukurun sivri kısmına denk geldiğinde kesilebiliyor ya da deformeler oluşabiliyor. Lastik şirketlerinin bu kötü senaryolara karşı bazı çalışmalarını sizlere sunmuştuk.

Michelin, Acorus serisi lastiklerine esneklik özelliği kazandırarak, yıpranmasını önleyici bir teknoloji gelişmiştirdi. Belki de bunlara gerek kalmayaca! Başlangıcı 3D baskı ve taramalara dayalı yeni bir drone sistemi geliştirildi. Amaç, yollar üzerinde oluşan çukurların daha erken fark edilerek hızlı bir şekilde eski haline döndürülmesi.

Dronlar Çoklu Kameralarla Ortam Taraması Yapacak

Görüntü tarama teknolojisi sayesinde, sürekli sokak ve caddeler üzerinde uçuşlar yapılarak çukurun şekil, boyut, açı gibi faktörleri merkeze gönderilerek tam yapısı ortaya çıkartılacak.

Bir nevi “kendi kendine tamir” diyebileceğimiz bu konsept, İngiltere’de düşünülmüş. Digital Trends‘in haberine göre Leeds Üniversitesi Malzeme ve Yapılar profesörü Phil Purnell, bahsedilen dronlarla yol tamiri teknolojisinin uzun vadede tasarruf sağlayabileceğinden bahsetti.

Çukur Dronları Araçlarımızı Koruyacak

Çukur Droneler Araçlarımız KoruyacakÇukur oluşumun en başına bakıldığında; küçük çatlak ve deliklerle başlayarak sonradan yağmur ve üzerine gelen baskılarla genişliyor.

Droneler çukurun büyüme evresinde bunu tespit ederek erken müdahale de bulunmuş olacak.

Böylelikle hem asfalt masrafı hem de araç parçalarımızın yaşacağı ani şoklar tarihe karışacak.

Teknolojinin etkileyici olduğunu söylemek mümkün. Hibrit olarak tasarımları yapılan uçan hava araçlarının belli yeteneklerinden yararlanılarak, dünyaya farklı bir şey kazandırılacak. Sizce de droneler ile asfalt delikleri kapatmak mantıklı değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum