Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump’la Görüşen Tim Cook Vergi İndiriminden Memnun!

Çarşamba günü Beyaz Saray’da Donald Trump ile bir araya gelen Apple CEO’su Tim Cook’un vergi indiriminden memnuniyet duyduğu belirtildi. Detaylar aşağıda;
Donald Trump’la Görüşen Tim Cook Vergi İndiriminden Memnun!

ABD Başkanı Donald Trump ile Apple CEO’su Tim Cook’un Beyaz Saray’da bir araya geleceği yönündeki haberler gündemde yankı uyandırmıştı. Zira ne görüşmenin süresi ne de toplantının odak noktaları hakkında açıklama yapılmamıştı. İşte bu noktada; adeta sır gibi saklanan görüşme hakkında ortaya atılan yorumlara değinebiliriz.

Zira Ulusal Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow; Trump ile Cook’un ABD’de yeni fabrikalar inşa etmek, Çin sorunsalı ve vergi indirimi hakkında konuştuklarını dile getirdi. Diğer taraftan; Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders de görüşmenin daha önce planlandığını ve başlıca odağı ve ticaret tartışması olduğunu kaydetmişti. Sonuçta; getirilen ek gümrük vergileri ile ABD ile Çin arasındaki gerilim giderek daha kötü bir alıyordu.

Ayrıca henüz bu gerilimden etkilenmese de son çeyrekte 35 milyar dolar elde eden şirketin, 18 milyar dolarlık gelirinin Çin’den gelmesi, teknoloji devi için endişe verici.

Donald Trump ile Apple CEO’su Tim Cook Neler Konuştu?Çin Apple için ABD’den sonraki en önemli pazar zira şirketin ülkede 41 tane perakende satış mağazası bulunuyor. Kısacası; Çin’in vergi misillemesi ABD’li teknoloji devlerini etkilemeyecek dense de birçok uzman Apple’ın bu savaştan zararlı çıkacağını düşünüyor. Donald Trump’la Tim Cook’un görüşme nedeninin de işte bu konular üzerinde durmak olduğu biliniyor.

Zaten Beyaz Saray danışmanı Larry Kudlow da Perşembe günü CNBC’ye yaptığı açıklamada; Tim Cook ile Donald Trump’ın harika bir konuşma yaptığını belirtti.

Larry Kudlow, Trump ile Tim Cook'un Harika Bir Görüşme Yaptığını Dile GetirdiKendisinin de Tim Cook’la görüştüğünü söyleyen Kudlow, görüşmeden çok keyif aldığını dile getirdi. Ardından ABD Başkanı’nın birlikte ziyaret ettiklerini söyleyen Kudlow: “Tim Cook Çin’de çok fazla deneyime sahip ve verdiği önerilerle kesinlikle çok yardımcı oldu” dedi.

Konuşmasına “ayrıca eklemeliyim ki Tim Cook vergi indirimi ve vergi reformundan dolayı gayet memnun. Çünkü o böylelikle Apple’ın birçok kampüs inşa edeceğini, pek çok yatırım yapacağını ve istihdam yaratacağını söyledi. Kendisinin Başkan Trump’a bahsettiği ilk konu buydu. Her neyse, ben Cook’la görüşmekten büyük keyif aldım” sözleriyle devam etti.

Neticede; Larry Kudlow’un yaptığı bu açıklama Donald Trump ile Tim Cook arasındaki görüşme hakkında verilen en detaylı bilgi oldu.

Donald Trump ile Tim Cook Beyaz Saray Görüşmesi DetaylarıYeri gelmişken; vergi reformu neticesinde Apple’ın ABD ekonomisine 350 milyar dolarlık katkı duyurusundan da kısaca bahsedelim. Çünkü birkaç ay önce yapılan duyuru gündemde büyük yankı uyandırmış, Apple’ın 20 bin kişiye istihdam yaratacak olması Trump’ın da hoşuna gitmişti. Ve Twitter’dan yaptığı “çalışanlar ve ABD için büyük kazanç” şeklindeki tweetiyle de düşüncesini belli etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum