Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump AB Otomobil İthalatına Vergi Koyacak mı?

Trump'ın AB'den ithal edilen araçlara karşı başlattığı tarifeler hakkında konuşuluyor!
Donald Trump AB Otomobil İthalatına Vergi Koyacak mı?

Trump yönetimi, Amerika’ya ihraç edilen otomobil ve parçaları yönünde bir vergi hazırladığında olduğu söylenmişti. Tüm dünyaya tehditler savuran Amerika başkanı, Çin için özel bir vergi paketi hazırlamıştı. Sürekli belirsizlikler içerisinde devam eden süreç için bazı şeyler askıya alınmıştı.

Yine de ara ara misillemeler devam etmekteydi. Avrupalı otomobil üreticilerinin büyük bir pazar olan Amerika Birleşik Devletleri’ne göndereceği araçlara ağır vergiler getirilmek isteniyordu. AB Bloomberg‘in haberinde ABD-AB anlaşmasının henüz gerçekleşmediği söylendi. İşte detaylar;

Trump, vergi konusunda bazı ülkelerle olumlu sonuçlara varmıştı.

Her ne kadar inanılmasa da Japonya’dan gelecek araçlara da ağır vergiler uygulanacaktı. Öyle ki Trump bir konuşmasında diğer ülkelerden gelen araçların ülke için bir tehdit unsuru olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz Mayıs ayına geldiğimizde Beyaz Saray, AB ithalatında altı aylığına yeni tarifeleri ertelemeyi kabul etmişti. Ancak geçen ay Japonya ile yapılan anlaşmaların içeriğinde bu tür tarifelerin önlenmesi olsa da henüz Avrupa Birliği ile böyle bir konuşmanın olmadığı belirtildi.

ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross, “Umudumuz, bireysel şirketlerle sermaye yatırım planları hakkında yaptığımız müzakerelerin, 232’nin tamamen yürürlüğe koyulması gerekmeyecek kadar meyvelerini vermesi, kısmen yürürlüğe koyması bile gerekli olmayabilir. Avrupalı ​​arkadaşlarımızla, Japon arkadaşlarımızla, Koreli arkadaşlarımızla ve bunlar arasında başlıca otomobil üreten sektörler arasında çok iyi sohbetler yaptık” dedi.

2018 yılında Güney Kore ABD-Kore Serbest Ticaret Anlaşması’nı yeniden görüşerek, gelecekteki tarifelerden muaf tutulmuştu. Avrupa birliği de benzer anlaşmalar yapılmasından yana. Amerikan tarifelerinden muaf tutulması ve AB’nin Amerikan ulusal güvenliğine her hangi bir tehdit oluşturulmayacağı söylenmiş.

Yalnız yine geçtiğimiz yıl AB yaklaşımına karşı Trump, teklifin yeterince iyi olmadığını öne sürerek sıfır tarifeler için Avrupa Birliği’nden gelen teklifleri reddetmişti. ABD başkanı sözlerinin devamında AB’yi Çin ile karşılaştırarak “neredeyse Çin kadar kötü, daha küçük” yorumlarını yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum