Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Disney Hisseleri Abone Sayısı, Gelir ve Kazanç Rakamlarıyla Sert Yükseldi

Walt Disney hisseleri, şirketin güçlü çeyreklik kazanç raporuyla açılış öncesinde sert yükseldi.
Disney Hisseleri Abone Sayısı, Gelir ve Kazanç Rakamlarıyla Sert Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

New York Borsası’nda işlem gören Disney hisseleri, haftanın son işlem gününde sert yükseldi. Yükseliş, şirketin dün borsa kapanışının ardından açıkladığı çeyreklik kazanç raporuyla yönlendirildi.

Üçüncü mali çeyrekte Wall Street tahminlerini aşan rakamlar duyuran Disney, hisse başına 80 sent kazanç açıkladı ki Refinitiv tahmini 55 sent yönündeydi. 16,76 milyar dolarlık gelir tahminini de 17,02 gelirle aştı.

TSİ 15.25’te yüzde 4,6 yükselişle işlem gören Disney hisseleri bir yılda yüzde 37 değerlendi.
Disney Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Disney+ için abone tahminlerini geçerek 116 milyona ulaştı. Disney’in performansı ABD’deki bir toparlanma ile desteklenirken firma delta varyantının etkisini çevreleyen belirsizlik konusunda uyardı.

Walt Disney Company CEO’su Bob Chapek, kazanç raporunda üçüncü çeyreği güçlü bir pozisyonda bitirdiklerini söyledi. Pandeminin devam eden zorluklarının ortasında işleri büyütürken Şirketin gidişatından memnun olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Dünya çapındaki parklarımızda ve tatil köylerimizde heyecan verici yeni deneyimlerin yanı sıra yeni misafir merkezli hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Doğrudan tüketiciye yönelik işimiz, çeyrek sonunda Disney+, ESPN+ ve Hulu genelinde toplam yaklaşık 174 milyon abonelik ve platformlara gelen bir dizi yeni içerikle çok iyi performans gösteriyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu