Yatırım yapmaya başla!

Yaşanan Cinayetin Ardından Didi, Platformuna Ekstra Önlemler Getiriyor!

Çin’in en büyük araç paylaşım platformu olan Didi Chuxing, bir sürücünün yolcusunu öldürdüğü olayın ardından güvenlik önlemlerini artırmaya karar verdi. İşte ayrıntılar;
Yaşanan Cinayetin Ardından Didi, Platformuna Ekstra Önlemler Getiriyor!

Çin’in taksi pazarında lider konumunda olan Didi Chuxing, tartışmalı haberlerle ülke gündemini meşgul etmeye devam ederken yakın zamanda uygulamaya koyacağı yeniliklerle gündeme geldi. Didi Chuxing’in Çin’de yaşanan cinayetin ardından böyle bir hamle yapması bazılarını memnun ederken, bir kesimin de Çinli şirketin üzerine daha çok gitmesine neden oldu.

Çünkü Didi Chuxing, bazı güvenlik önlemlerini içeren söz konusu yenilikleri, geçtiğimiz günlerde yaşanan üzücü olay sonrasında yapmaya karar vermişti. İşte bu nedenle insanlar, Çin’in Uber’i de diyebileceğimiz şirkete tepki gösterdi.

Kısa süre önce Zhengzhou’da yaşanan üzücü olayda bir Didi sürücüsünün yolcusu öldürülmüş, olay ülkede çığ gibi büyümüştü.

Zhengzhou’da Bir Didi Yolcusu ÖldürüldüÇin kaynaklarında Ms. Li olarak tanımlanan kadının, bir Didi sürücüsünün oğlunun kurbanı olması dikkat çekmişti. Çünkü sürücünün oğlu olduğu anlaşılan suçlu, babasının uygulamasına girerek yolculara ulaşmış, ayrıca Didi’nin gece modu yüz tanıma sistemi arızalı olduğundan sürücü anlaşılamamıştı.

Şirket 10 Mayıs’ta yaptığı açıklamada yaşananlardan dolayı özür dilemiş, kullanıcılarının güvenini kazanmak zorunda olduğunu söylemişti.

Çinli Didi, Yolcusunun Öldürülmesinin Ardından Güvenlik Önlemlerini Artırıyor!İlaveten açıklamada; havaalanı otelinden şehir merkezine gitmekte olan 21 yaşındaki uçuş görevlisinin ailesinden de özür dilenmişti. Buna ek olarak Didi, Reuters’a verdiği demeçte söz konusu olaydaki sorumluluklarının inkar edilemez olduğunu belirtmişti.

Bu noktada 450 milyon kullanıcısı olan araç paylaşım servisinin faaliyetlerinin 12 Mayıs’tan itibaren Çin’de bir haftalığına askıya alındığı bilgisini de paylaşalım.

450 Milyon kullanıcısı Olan Didi Araç Paylaşım Servisine Yeni Özellikler GetiriyorNihayetinde ülkeyi sallayan haber sonrasında Didi Chuxing, 13 servisinden bir tanesi olan Didi Hitch’le ilgili yeniliklerini duyurdu. Buna göre insanların ortak yolculuk yapmalarına izin veren servisten yolcu fotoğraflarının çıkartılacağı, hatta her yolculukta ses kaydı yapılmasının planlandığı belirtildi.

Yani yaşanan cinayetin ardından Didi sürücülerinin artık yolcuların kişisel bilgilerini ve fotoğraflarını görememesine karar verildi.

Didi Sürücüleri Yolcuların Kişisel Bilgilerini Göremeyecekİlaveten; Didi’nin Hitch yolculuklarını daha güvenli hale getirmek ve onaylanmamış hesap riskini en aza indirgemek için zorunlu yüz tanıma uygulaması getireceği söylendi. Bunun yanında servisin güvenlik önlemlerinin artırılma aşamasında; uygulamanın gece 10’dan sabah 6’ya kadar kullanılmayacağı belirtildi.

Diğer taraftan; yolcuların ve sürücülerin birbirlerini görünüşlerine göre derecelendirmelerine izin veren, kadınların “tanrıça, güzellik” gibi sıfatlarla anılmasını sağlayan uygulamanın da kaldırılacağı duyuruldu. Tabii, bütün bu güvenlik önlemlerinin üzücü bir olayın yankıları devam ederken alınması tartışmalara yol açtı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum