Yatırım yapmaya başla!

Land Rover Defender V8 Works için İstenilen Ücret Gerçekten Dudak Uçuklatıcı!

Land Rover'ın 70. yıla özel versiyonu Defender Works V8 için istenilen ücret, oldukça şaşırtıcı ve astronomik!
Land Rover Defender V8 Works için İstenilen Ücret Gerçekten Dudak Uçuklatıcı!

Land Rover efsanelerinin başında gelen Defender, 1983 yılında markasının “demir yumruğu” olarak insanlara tanıtılmıştı. 1940’lı yıllardan itibaren kazanılan yetenekler ve bilgi birikimi, Land Rover grubunun üstün SUV araçlar yapmasını sağlamıştır. Günümüzde de halen daha off road pistlerinin ve bu sporla uğraşanların gözündeki en değerli araçlardan biri yine Defender dır. Firması 2016 yılında üretim sonlandırması yapsa da bu sene içerisinde 2019 Defender için dedikodular çıkmıştı.

İngiliz markanın Range Rover sınıfını genişletmeye başlamasıyla sanki bu sağlam 4×4 için vakit ayıramaz duruma gelmişti. Sonrasın da ise Defender’ın 70. yılana özel versiyonu Works’ü 400 beygirle tanıtmıştı. İşte hayranlarına yaptığı son jest buydu! Tabi bunun da bir bedeli olacaktı.

İnsanların bugün en çok soracağı soru; “Defender için 200 bin dolar verilir mi?” olacak!

Defender Works V8 adında çıkardığı özel seri, şirketinin 70. yılını kutlamak amaçlı üretildi. Yapısal olarak en son bırakıldığı kupa ve şasi alt yapısında olmasına dikkat edilmişti.

Land Rover klasik yapıyı korumanın yanında biraz da teknoloji serpiştirmişti.

Teknoloji kısmında 8 ileri, son modellerden alınan otomatik şanzıman ve Recaro spor koltuklar vardı. Orta göğüs kısmı da güncel ile eski arasında bırakılmıştı. Aynı şekilde gösterge panelleri ile direksiyon tasarımı da değiştirilmemişti.

Sadece 150 adet yapılacak Defender’a tam 200 bin dolar değer biçildi!

Özel ve bir daha çıkmayacak olması, kaput altındaki 5.0L V8‘in ürettiği 400 beygir, şirketin doğum günü pastası olması vb. etkenler mutlak surette fiyatının bu şekilde olmasını sağladı. Bu araca hak kazanan bir kişinin 200 bin dolar verdikten sonra bu aracı kullanmadan satmak isterse ne kadar ücret istenecek!

Tartışılan bu konu üzerine bazı garaj sahipleri Defender Works V8’in 300 bin dolara kadar alıcı bulabileceğini söylediler. Bunun gerçekleşmesi için de 150 kişinin içerisinden birinin satma düşüncesi olması gerekiyor. Dünyada özel ve sınırlı araçlara pahalı fiyat uygulaması yıllardır bu şekilde devam ediyor. Geçenlerde sizler için hazırladığımız dünyada 5 örneği olan Koenigsegg Agera S‘lerden birinin kaç milyon dolar edeceği halen daha neticeye varmadı! İşte durum tam olarak bu diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum