Yatırım yapmaya başla!

Daimler-Geely Alan Çapını Genişletirken Renault’ta Usulsüzlük Devam Ediyor!

Renault'un dahi olarak görülen CEO'su Carlos Ghosn'a bir suçlama daha yapılırken, Daimler de Geely ile olan planından söz etti!
Daimler-Geely Alan Çapını Genişletirken Renault’ta Usulsüzlük Devam Ediyor!

Daimler CEO’su Dieter Zetsche, Geely ile olan ilişkilerinde biraz daha ileriye gideceklerini söyledi. Geçtiğimiz sene Çin ve Almanya arasında büyük imzalar atılmış, Geely 9.65 Milyar dolar vererek Daimler’in en büyük hissedarı olmuştu. Belirtilen para karşılığında ise %9,69 hisse taraf değiştirmişti. Ondan öncesinde de zaten Mercedes ile Çin pazarında bazı modellerin Ar-Ge, üretim ve satış konusunda çalışmaları yapılmıştı.

Daimler yöneticisinden tam olarak yapılacaklar belirtilmese de Reuters‘de göre yapılacaklar listesinde, ülke içlerinde rakipleri daha fazla serbest bırakmamak yatıyor. Renault cephesinde ise usulsüzlük davası devam ediyor. Konu bu sefer, Ghosn’un düğünü ve hesabına gönderilen para! işte haberin detayları…

CEO’su Dieter Zetsche, biraz da olsa konuya değindi.

Alman Daimler’in Çin yolculuğunda, pazarlarda gerekli olan tüm fizibiliteler yapılmış, Mercedes’in EQ elektrikli araç platformları Uzak Doğu topraklarına kurulmuştu. Şirketler, birleşme sonrası planlarına biraz daha genişlemeyi eklemişler. Zetsche, “daha ​​büyük bir boyuta sahip diğer konular hakkında konuşuyoruz” dedi. Alman hükümeti, yerli şirketlerdeki hissileri düşmanca veya istenmeyen yabancı devirlerden korumanın bir yolu olarak, satın alabileceklerini ve endüstriyel stratejilerinde bir kayma olduğunu ifade ettiklerini belirtti.

Yine Daimler CEO’sundan gelen bir açıklamada, “endüstriyel politikalar izleyen ülkeler rekabetçi olma eğiliminde değil. Biz, bu önlemleri istemedik.” dedi. Muhtemelen en sağlam işbirliği ve girişim şimdi başlıyor. Bu arada Daimler’in dünyada ilk defa kamyonlara otonom özelliğini kazandırdığını belirtelim.

Renault-Mitsubishi-Nissan sorunu bu sefer farklı bir konuyla gündeme geldi.

Renault hisselerde değer kaybederken, eski CEO Carlos Ghosn ile ilgili yeni bir usulsüzlük durumunun çıktığı söylendi. Gelen son haberde; 2016 yılında eski genel müdürün düğünün olduğu ve bu etkinlik için Renault’un 57.000 dolar yardım ettiği aktarıldı. 23 Kasımda patlak veren denetimlerden sonra Château de Versailles’te yapılan ultra lüks düğün için kişisel hesabına belirtilen miktarda paranın aktarıldığı söylendi.

Gönderilen para konusunda belirlenemeyen ise Renault’un bunu gerçekten gönderip göndermediği! Zira eski CEO’nun Japon avukatı Jean-Yves Leborgne, müvekkilinin bu bağışın, sonradan kendisine sorun çıkartacağını bilmiyordu şeklinde açıklama yapmış.

Fransa’nın en lüks noktasında yapılan düğün için Ghosn’un tüm masraflarını kendi ödediği söylendi. Rakam verecek olursak da 2.61 milyon dolar!

Eski yönetici her konu için masum olduğunu söylüyor ve hakkında çıkan her şeyin firmalar veya kişilerce planlandığını iddia ediyor. Kısaca bir komploya kurban verildiğinin altını çiziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum