Yatırım yapmaya başla!

Daimler – Benz “Smart SUV” için Düğmeye Bastı!

Smart'ın ilk 2005 yılında gösterdiği SUV model yapımına başlanıyor. İşte detaylar...
Daimler – Benz “Smart SUV” için Düğmeye Bastı!

1980’li yıllarda Daimler – Benz mühendisi Johann Tomforde, finansal yönetici Christoph Baubin ve Swatch pazarlama müdürü Hans Jürg Schar gibi kişilerin oluşturduğu Smart’ın 20. yılında SUV araç yapımına gireceği söylendi. Mikro yapıdaki otomobilleriyle gönüllere taht kuran marka, iki kişilik birbirinden pratik modellerine karşı farklı bir alanda biraz daha genişleme kararı almış.

Smart’ın bu şimdi düşündüğü bir şey değil! 2005 ve 2012 yıllarında Forstars gibi yüksek yapılı SUV bir konsept araç tipini göstermişti. 2o yılı geride bırakan şirketin düşünce tarzı şimdi tamamen değişiyor.

Sanırız Smart’ta başarıya giden yolun SUV modelden geçtiğini anlamış!

Daimler – Benz‘in Smart tesisine 500 milyon dolarlık bir yatırım yaptığı konuşuluyor. Tesiste Smart’ın SUV modeli için hazırlıkların yapıldığı haberi 2020 yılındaki çıkışını doğruluyor.

Mikro araç üreticisinin yüksek serisi, 2005 yılındaki Crosstown konseptinden izler taşıyabilir.

13 yıl önce gösterilen Crosstown, daha çok ForTwo üzerinden şekillendirilmiş olsa da ön görünüm kesinlikle benzemeyecek. Smart SUV markanın en güncel stillerinde olacak.

Uygunluk seviyesine baktığımızda ise ana görselemizdeki tasarımın beklenen modele daha yakın olacağını düşünüyoruz.

Yeni Smart 4×4, melez bir motorla gelebilir.

Yani Mercedes hibrit teknolojisini Smart’a aktarabilir. Tahmini olarak da bunun 1.5L benzinli ünitenin yanına gelecek elektrik motorla düşünebiliriz.

İlk 2005 yılında başlatılan SUV araç düşüncesi sanırız 15 yıl sonra gerçekleşmiş olacak. Elektrik motorla düşünülen Smart SUV’un kapı sayısı henüz bilinmiyor! Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum