Yatırım yapmaya başla!

Tahmin Edemeyeceğiniz 5 Araç Modeli için Kötü Tüketici Raporu!

Consumer Reports, 2018 yılında servislere gelen araçların en çok şikayet alanlarını listelemiş. İşte detaylar...
Tahmin Edemeyeceğiniz 5 Araç Modeli için Kötü Tüketici Raporu!

Consumer Report bir araştırma sonucunu daha paylaştı. Yıllık tüketici güvenilirlik anketi listesinden 5 araç modeli için “tavsiye etmiyoruz” sonucu çıktı. Otomobil ve SUV temsilcilerinde olduğu listedekilerin hepsini çok yakından tanıyoruz. Değerlendirmeler müşterilerin kullandıkları araçlar hakkında verdiği servis raporlarına istinaden yapılıyor.

Dünyanın en geniş araştırma ağına sahip Consumer Reports geçtiğimiz hafta 2019 yılının en iyi otomobil listesini yayınlamıştı. O liste sınıflarına göre ayrılmıştı. Kompakt SUV’da Hyundai Kona, hibrit/elektrik otomobillerinde Prius, büyük SUV’larda arasından ise ödüle Subaru Ascent layık görülmüştü. Seçilen arabaların hepsine buradan bakabilirsiniz. Şimdi 6 otomobilin girdiği tavsiye edilmeyen tüketici raporlarını listeleyelim.

1 Acura RDX

Acura RDX’in bu listeye alınması bizi şaşırttı. En iyi karoser görünümüyle son nesli gösterilen RDX‘in en çok dış yapısına hayran kalmıştık. Tüketici Raporları’nın neden kötü gelmiş ona bakalım. CR’nin edindiği raporlarda RDX’in navigasyon sisteminde ve araç içi elektroniğinde bazı sorunların olduğu tespit edilmiş. Acura sözcüsü, “V1 yazılımıyla donatılmış erken üretim araçlarında bu sorun çıkıyor.” dedi.  Acura RDXin yazılımsal ve elektronik sorunların en kısa zamanda halledileceği aktarıldı.

2 BMW 5 Serisi

CR’nin raporlarındaki ikinci şaşırtıcı model olan BMW 5 Serisine geldik. Alman marka modelini alan müşteriler servislere araç içi elektronik sorunlar, anahtarsız giriş sistemi ve ışık grubunda aksaklıklar olduğu raporlanmış. Müşteriler, 5 Serisi araçlarının ekranlarının karardığını ve uydu sisteminin arızalandığını görmüşler.

3 Chrsyler 300 ve Dodge Charger

Bahsedilen modeller FCA çatısı altında üretildiği için aynı sırada yer verilmiş. Benzer sorunlar bu Amerikan modellerinde de görülmüş. Chrsyler 300 Sedan’ın araç içi elektroniği başta olmak üzere ekran donması, ekranın tepki vermemesi ve uydu sistemlerinde bozukluklar görülmüş. Dodge Charger ile ortak kullanılan seri üretim parçalarda klima için de olumsuzluklar söylenmiş.

FCA sözcüsü, “Araçlarımızın kalitesi ve güvenilirliği, burada FCA ABD’de hepimiz için büyük önem taşıyor. Kalite göstergelerimizde gördüğümüz tüm sorunları ele alıyoruz ve başvurulan konular tespit ederek çözmeye çalışıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

4 Tesla Model 3

Tesla Model 3’ün üretimi öncesi sorunlu olduğu gibi sonrası da sancılı süreçler yaşatıyor. Tamamı elektrikli modellerin en büyük temsilcisi Tesla’nın adet olarak en çok sayıda ele aldığı serisinde gevşek kapı kolları, kolay deforme olan iç kaplamalar, boya hataları ve pencerelerden şikayetçi olunmuş. Tesla sözcüsü, “Müşterilerimizden gelen geri bildirimleri çok ciddiye alıyoruz ve sorunları duyduğumuz her an iyileştirmeleri hızla uyguluyoruz” dedi.

5 VW Tiguan

VW’nin çoğu zaman araçlarında alt yapısını kullandığı Tiguan’ın bazı modüllerinde arıza meydana geldiği raporlanmış. Pencereler, kilitler, uzaktan çalıştırma ve farlardaki sorunlar en çok Tiguan üzerine gelen şikayetlere yazılmış.

2018 yılı için sorunlarla karşılaşan ve servislere giden bu 5 model Consumer Reports’un listesine girmiş. Aslında sorunların geneli ufak tefek ve anında halledilebilecek cinsten. Tesla muhtemelen Model 3 aksaklıklarını uzaktan yazılımla halledebilir. Son zamanlarda çıkıp da güvenirliği ön planda olan BMW X3, Genesis G90 ve Lincoln Nautilus araçları söylemiş. Konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum