Paylaşım

Citroen C3 Aircross’u Resmen Tanıttı!


 

Son yılların en atak firması Citroen, yeni modeli C3 Aircross'u tanıttı. Picasso Serilerinin yerini alan C3 Aircross, özellikleri ve farklı tasarımı ile şimdiden herkesin beğenisini kazandı. Bakalım bu yeni model hakkında başka neler varmış?

Dünya otomobil pazarındaki rekabet savaşları yeni sınıfların ve modellerin çıkmasına neden oluyor. Citroen geçen günlerde C3 Aircross‘u ilk olarak küçük bir oyuncak olarak göstermişti. Citroen, bu aracını tamamen rakiplerine göz dağı vermek amacı ile çıkartıyor. MPV sınıfında ürettiği C3 Picasso’nun yerine alcağı Aircross, Nissan’nın Juke ve Renault’un Captur modelinin biraz işlerini bozmaya geliyor.

Bu alan akıllıca davranan PSA üyesi Citroen, teknolojik yenilikler adına öncesi ve sonrası çıkış yapan takım arkadaşlarından bir çok yenilik alarak üretilecek. Son çizimi biten bir çok aracın şekline baktığınızda olayın, geniş araç tarzına kaydığını görürüz. C3 Aircross, PSA’nın bünyesinde üretime alınan ve alınacak bir çok modelle aynı platformu paylaşıyor. Bu araçlar içerisinde Opel Crossland X ve Peugeot 2008 modelide var. Bakalım C3 Aircross hakkında başka hangi haberler var!

Citroen’in Değişken Dış Yapı Özelliklerini C3 Aircross’da Kullanacak

Citroen Değişken Dış Yapı Özelliklerini C3 Aircross'da KullanacakCitroen C4 Cactus ile başlayan dış yapı tarzını tüm modellere sıçrattı. Özellikle aracın iç ve dış yapısında farklı desenlerde ve renklerde seçim yapma şansı tanıyan Citroen, böylelikle genç kesime hitap etmiş oluyor. C3 Aircross’un karoserinde yukarı konumlandırılan sıra dışı far yapısı diğer modellerle aynı. Citroen’nin açıklamasına göre Aircross’un 90 farklı dış renk kombinasyonu ile alınabileceğini bildirdi.

Bu demek oluyor ki her zevke ve yaşa göre Citroen’in bir seçeneği mevcut. Arka D stün kısmında bulunan cam gibi gözüken kısımda farklı renk kombinlerinin uygulanacağı alan olarak belirlenmiş. Citroen C3 Aircross’da iç mekanı da unutmayarak, 5 farklı kokpit yapısı sunuyor. İç mekanda, özellikle orta kısımda verilen dikey duruş tasarımı Citroen’nin nerden devam edeceğini bizlere bildiriyor.

C3 AirCoross Zengin Motor Seçenekleri ile Geliyor

C3 AirCoross Zengin Motor Seçenekleri ile GeliyorPSA‘nın yeni nesil Puretech ve BlueHdi motorları C3 için de görev alacak. 1.2 litrelik yeni Puretech motorunun yanı sıra, hacim değişmeden turbo beslemeli 110 ve 130 hp‘lik farklı versiyonlarıda C3 Aircross için düşünülmüş. BlueHdi dizel kısmında ise 1.6 litrelik motorda iki farklı beygir seçeneği olduğunu bildirdiler.

Citroen’nim yeni modeli ayrıca üstün güvenlik ve yardımcı paketlerle geliyor. Teknoloji anlamında modellerinden bir şey esirgemeyen Citroen, Aircross’u küçük ama güvenli araçlar arasında en tepeye çıkarmayı planlıyor. Ülkemize ne zaman geleceği tam olarak bilinmese de, bu yıl içerisinde üretime alınıp Avrupa pazarında satışa çıkması bekleniyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın