Yatırım yapmaya başla!

Çinli Neo Tesla Model 3’e Rakip Olacak Şık Sedanı ET Preview’i Tanıttı!

Nio, ES8 SUV'dan sonra aynı formlarda, tasarımıyla hayran bırakan ET Preview'i Şangay Fuarı'nda gösterdi.
Çinli Neo Tesla Model 3’e Rakip Olacak Şık Sedanı ET Preview’i Tanıttı!

Çin’in iyi otomobil markalarından Nio, sanırız Tesla’nın elektrik ve lüks kavramına karşı bir savaş açmış. Niye dersek; Tesla Model X’in hakim olduğu alana karşı ES8 SUV modelini göstermişti. Şimdi ise elektrikli sedanı ile Model 3’ün karşısına çıkmak istiyor. Markanın 4×4 modelinde başlattığı genel hat çizgileri ET’ye de aktarılmış.

Önceki Çinli firmalar hakkında yazdığımız yazılara karşı, yeni Asya modellerine bundan sonra yazacaklarımız biraz ironi gibi olacak. Ancak yiğidi öldür hakkını yeme sözünden yola çıkarak bu Nio ET Preview ilk bakışta gönlümüzü çaldı!

Tasarım zaten en başından güzel olduğunu belli etmiyor mu?

Yeni Çin Nio ET Çinli Preview ModeliElbette duruşların bu kadar güzel olmasında premium sınıf araç üreticilerinin ortaklığı da etkili. Geely ile Volvo’nun Lynk & CO markasının yapısal manada bu kadar çekici durmasının nedeninin altında İsveçli şirketin tasarımcıları yatıyor. Tamamı LED teknolojisini barındıran far bölümü, belki istemsiz şekilde Tesla modellerini andırıyor.

Tasarım bütünlüğünde kaputun taşıdığı izler, tampon şekilleriyle birleşince ET Preview‘i övecek sözleri yazmamızı sağlıyor.

ET Preview dış güzelliği üzerinde minimalist tarz kurulu ama premium hava hakim. Yani tam kıvamında!

Yeni Çin Nio ET Çinli Preview Genel GörünümNio, sonucunda bir Çinli olduğu için ET’sinin bazı noktalarında Model 3’e özel bazı parçaların alındığını görüyoruz. Mesela kapı açma kolları! Kapılar büyük ve altında bir girinti besliyor. Üretim modelinde değişim görmesini beklediğimiz jantlar, şekliyle ET’nin görünüm kalitesini artıyor.

İlk bakışta elektrikli lüks sedanın arkasını Jaguar modellerine benzettik.

Yeni Çin Nio ET Çinli Preview Genel Görünüm ArkaEn azından “aynısı, kopyalamışlar” gibi bir şey demediğimiz için mutluyuz. Karoserde benimsenen GT formunun arka kısımda zarif stoplarla buluşturulması,  isabetli olmuş. Nio ET’nin aktarımlarında özel bir teknoloji kullanılmış.

Nio ET Preview, yüksek enerji yoğunluğuna sahip NCM811 nikel-kobalt manganez pil paketini “öndeki yüksek verimli sabit mıknatıslı motorlar ve arkadaki yüksek performanslı endüksiyon motorları” ile birleştiren yüksek performanslı bir güç aktarma sistemiyle çıkarılacak.

220 kW-295 ps gücün açığa çıkacağı elektrik motorlarıyla NEDC standartlarında tek şarjla 510 km gideceği söylendi. Gerçek dünya uyarlamasında da 400 km civarlarında gideceğini ön görüyoruz. Şangay’a gelen Nio ET, konsept adı altında gösterilse de üretimde çok fazla değişim olmayacağı düşünüyoruz.

Nio’ya ayrılan stant içerisinde şirketin Power Charger adındaki hızlı şarj ünitesi hakkında da bilgiler verilecek. Çinli marka modelinin tüm detayları ve kokpitine ait bilgiler daha sonra verilecek. En kısa zamanda detaylar verildiği an sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum