Yatırım yapmaya başla!

Çinli Elektrikli Otomobil Üreticileri Tesla Gibi Rakipleri Memnuniyetle Karşılıyor!

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio, hükümetin aldığı yeni kararların ardından Tesla gibi şirketlerle rekabet etmeyi memnuniyetle karşılayacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Çinli Elektrikli Otomobil Üreticileri Tesla Gibi Rakipleri Memnuniyetle Karşılıyor!

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio, hükümetin otomotiv sektörünü yabancı ülkelere açma kararının ardından Tesla gibi şirketlerle rekabet etmekten memnuniyet duyacağını söyledi.

Nio’nun ortak kurucusu ve başkanı olan Lihong Qin, artacak rekabetten dolayı memnun olduklarını “Tesla gibi büyük oyuncuları ve güzel şirketleri bekliyoruz” sözleriyle anlattı. Otomobil endüstrisinin hiçbir zaman tekelci olmadığına dikkat çeken Qin, alandaki en iyi oyuncuların pazarı birlikte geliştirmesi gerektiğini dile getirdi.

İlaveten; hükümetin aldığı kararların daha da açılabileceğini umduğunu belirterek “yeşil bir ışık varsa herkes için olmalı” dedi.

Çinli Nio Tesla gibi Rakiplerin Sektörü Kalkındıracağını DüşünüyorDiğer taraftan; WM Motors da konuyla ilgili yorumunda Nio ile aynı düşüncede olduğunu vurguladı. Çinli elektrikli otomobil üreticisi startup WM Motors’un kurucusu Freeman Shen: “eğer Tesla Çin’de elektrikli otomobil üretmeye başlayacaksa, bu pazarın genel olarak gelişmesine yardımcı olur” dedi.

Tesla’nın Çin’in otomobil sektörüne ciddi anlamda yardım edeceğini söyleyen Shen, Tesla’nın elektrikli araç piyasasında çok iyi bir marka olduğunu ifade etti.

 WM Motors Nio İle Aynı DüşüncedeVe “Tesla’nın Çin’e girmesi, tüm elektrikli araç pazarının geleneksel otomobillere göre daha büyük ve daha güçlü olmasını sağlayacaktır” yorumunda bulundu. Öte yandan, bu nedenlerin arkasındaki Çin’in kararına değinecek olursa ise şunları söyleyebiliriz.

Nitekim Çin hükümetinin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre otomotiv sektöründeki yabancı sermaye sınırı 2022 yılına kadar kaldırılacaktı.

20 yıllık uygulamanın kaldırılacağı yönündeki haberler tüm dünyada yankı uyandırmış, kararın ABD ile Çin arasındaki gerginlik devam ederken alınması olayı daha ilgi çekici kılmıştı.

Çin Otomotiv Sektörünü Yabancılara Açıyor Kısacası; 1994’te başlayan yabancı ithalatçıların herhangi bir yerel girişimdeki payını % 50 ile sınırlamasını öngören kuralın kaldırılacağı yönündeki açıklama ses getirmişti. Ayrıca alınan kararın en çok Tesla’ya yarayacağı söylenmişti.

Zira Tesla geçtiğimiz aylarda Şangay’da tümü kendisine ait bir tesis kurmak istemiş fakat engellere takılmıştı. Hatta bu nedenle Trump’a Çin ile ABD arasındaki otomobil yarışının adil olması talebinde bulunmuş, ABD Başkanı da Elon Musk’ın çağrısına olumlu yanıt vermişti. Ve görünen o ki rakiplerinin de belirttiği gibi Tesla’nın Çin pazarına girmesi hem şirket hem de sektörün yararına olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum