Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’in Madencilik Baskısının Kripto Paralar için Olumlu Olduğu Söylendi

Eski bir para madencisi, Çin'in Bitcoin madenciliği yasağının harika bir haber olduğunu düşünüyor.
Çin’in Madencilik Baskısının Kripto Paralar için Olumlu Olduğu Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümetinin son dönemde Bitcoin madencilerine yönelik kısıtlamaları, kripto para biriminin fiyatında büyük düşüşlere neden oldu. BTC’deki bu düşüş Ethereum başta olmak üzere altcoinlerin büyük bölümünde etkisini gösterdi. Ancak farklı şekilde düşünenler de bulunuyor.

Eski bir Bitcoin madencisi, Çin’in kripto yasağının harika bir haber olduğuna inanıyor. Brandon Arvanaghi, Çin’de yasaklanmayı ücretsiz teknoloji için bir geçiş töreni olarak nitelendirdi ve baskının Bitcoin’in başarısız olduğu değil çalıştığı anlamına geldiğini vurguladı.

Madenciler ABD’ye Taşınmaya Hazırlanıyor

Madenciler ABD'ye Taşınmaya Hazırlanıyor

Mühendis ayrıca ülkelerin tarafını seçtiğini ve Çin’in uzun ve orta vadede Bitcoin için inanılmaz derecede yükseliş gösteren büyük Batılı teknoloji firmalarına yaptığı gibi Bitcoin’ ile yanıt verdiğini söyledi.

Madencilerin gelen baskı sonrası tesislerini ABD’ye taşımak adına çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Arvanaghi ilerleyen dönemde insanların servetlerini Bitcoin ile ölçeceğini ve mevcut oynaklığın sürpriz olmadığını düşünüyor.

Bitcoin’in yolculuğunu bir video oyununa benzeten Arvanaghi, hash oranındaki düşüşler veya jeopolitik gerilimler gibi piyasayı çökerten haberlerin, Bitcoin’in en büyük değer deposu haline gelme sürecini gösterdiğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%