Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’in Kripto Yasağı Yerel Medyayı Olumsuz Etkilemedi

Medya kuruluşları, Twitter ve Telegram üzerinden kullanıcılara ulaşıyor.
Çin’in Kripto Yasağı Yerel Medyayı Olumsuz Etkilemedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in kripto para birimiyle ilgili bazı büyük yayınları engelleniyor olsa da, yerel haber ajansları, Twitter gibi sosyal medyaya geçerek yayın hayatına devam ediyor.

Sektörün içerisinden bir yöneticiye göre, endüstri bilgilerini yaymanın birkaç yolu olduğundan, Çin’in en son kripto yasağı yerel kripto medya kaynaklarını önemli ölçüde etkilemeyecek.

Hükümetin Eylül ayında yeni bir kripto yasağı getirmesinin ardından bazı yerel kripto sitelerinin topluluklarını Twitter ve Telegram gibi diğer medya kanallarına taşıdığı belirtiliyor.

Kaynaklar, Çin Halk Bankası’nın tüm sanal para birimiyle ilgili ticari faaliyetleri yasa dışı ilan ettiğini ve bunun da bazı bulut hizmeti sağlayıcılarının web sitelerine hizmetleri kesmesine neden olduğunu belirttiler.

Ancak bu, yeni etki alanları üzerinden faaliyet göstermeye devam ederken ve odaklarını Twitter ve Telegram’da yayınlamaya kaydırdıklarından, sektör haberleri yayınlamalarını engellemedi.

Çinli kripto medya yöneticisi, ülkede kripto endüstrisi için her zama umut olduğunu ve halen bilgi kaynaklarının artarak var olmaya devam ettiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%