Yatırım yapmaya başla!

Çin’li Human Horizons’un Üst Seviye 4×4 Hissi Veren Etkileyici HiPhi-1 SUV’u

Çin'in yükselen araç markalarına aday Human Horizons, HiPhi1 SUV aracıyla tüm sistemin alt yapısını kendi üzerinde toplamış.
Çin’li Human Horizons’un Üst Seviye 4×4 Hissi Veren Etkileyici HiPhi-1 SUV’u

Çin’den yine şekli etkileyici bir SUV model geldi. Uzay çağı makine konseptlerini her geçen zamanda biraz daha fütüristik hallerinde görüyoruz. Devam etse de, bir zamanlar Çinli bir şirketi taklitçi ve kopyacı olarak lanse ederdik. Dönemde Çinliler, tasarımsal manada inanılması zor ve “dünyanın en karizmatik araçlarına aday” modeller çıkartıyorlar.

İşte onlardan birisi de Human Horizons markası. Duymamış olabilirsiniz zira o henüz yeni bir oluşum firması. Niyetini ilk HiPhi1 SUV serisiyle belli eden Human Horizons, alışkın olduğumuz araç tipinden uzaklaşarak, kendi tarzını ortaya koydu.

HiPhi 1’de sizce de bir Byton SUV yansıması yok mu?

Human Horizons HiPhi 1 SUVAr-Ge’sini ve tasarımsal çalışmalarını çok hızlı hayata geçiren Human Horizons, insanların SUV araçlara olan yatkınlığını ateşleyecek nitelikte duruyor. İddialı duruşlarının arkasındaki Çin merkezli Human Horizon, bir insanın gereksinim duyduğu şeylerin dışında, aynı ortama farklı araç türünü de sokmayı başarmış.

Aracın dinamiklerinin seviyesi ve parça stil şekilleri iddialı olan kısımların başında geliyor.

Human Horizons HiPhi 1 SUV KapılarGeçmiş senelerde tanıtımı yapılan ve çıkışına az bir süre kalan Faraday Futures FF 91 SUV‘un da konsept şekilleri bizlere aynı etkiyi yapmıştı. Hizalı bir çizgi üzerinde, Matrix LED teknolojili slim farlar, zemine yakın noktaya kadar uzanan tampon ve hava açıklıklarıyla HiPhi 1, garajlarda istenecek bir araç seviyesinde.

Human Horizons oluşumunu, hangi markadan ne alacağını hesaplayarak yapmış.

Human Horizons HiPhi 1 SUV GörselleriTesla’nın Falcon kapılarını örnek almışlar dediğimizde şirketin “hayır mantık bizde biraz daha farklı” bir cevapla yaklaşacakmış gibi bir duruş hali var. Dijital yan aynaların bulunduğu kapıların menteşe sistemi bilindik olsa da arka kapıların R.R şekilli açılışları ve kafa hizasında yukarı kalkan tavanı, Çinli SUV’un vurucu noktası olmuş.

HiPhi 1’in arka kısmında bir Range Rover Velar yatıyor!

Human Horizons HiPhi 1 SUV Karoser GörünümRange Rover model ismini SUV üzerinde anmamızın sebepleri var. Human Horizons tasarımcıları, keskin ön ve yan hatların ardından aracın arka bölgesine doğru yuvarlak hatlara geçmiş. Dar arka cam ve alt kısımdaki hafif şişkinlik, devasa difüzörlü tamponla birleşdiğinde, karşımıza Velar çıkıyor. Stoplar çok büyük ve normalde çirkin bir görüntü sunabilirdi. Birleştirici LED’le bağlanan arka farların stili,  aracın aydınlatma grubuna göre yapısı uydurulmuş düşündürüyor.

Dış sıcaklık, yakıt ortalaması gibi ilkel gelen bilgi ekranlarından gelinen noktayı, HiPhi 1 gösteriyor.

Human Horizons HiPhi 1 SUV Dijital KokpitAracın yönetim biçiminde sanırız fiziksel dokunabileceğiniz bir kısım bulunmuyor. Dijital ekran patlamalı kokpit, ortada Tesla tipi bilgisayar, sürücü kısmında MBUX hissiyatlı gösterge grubu! Sürücü tarafındakine ne demeli. 6 kişilik oturma pozisyonu sunan model, ev içerisinde pahalı cihazlarla kurulu bir eğlence odası gibi duruyor. Bu araç Seviye özerk 3′e sahip olup, sistemler 5D V2X teknolojine bağlı. 6 hesaplama formu ile de ona “süper beyinli SUV” diyeceğiz.

Model tamamen gerçek ve 2021 yılında üretimine start verilecek.

Profesyonel bir araç prototip çalışma örneği olan HiPhi 1 çerçevesiz kapıları, arka iki yolcuya kadar uzatılan orta kol dayama tüneli ve durduğunuz anda size yarı cabrio hissi verecek tavan açılımı, bindiğinde herkesin yüzünde tebessüm bıraktıracaktır. Merak edilen diğer kısım olan motorlarıyla ilgili bilgiler verelim.

Araç tamamı elektrikli bir platforma ait olup, ön ve arka aksları ayrı çalıştıran 268 beygirlik çift elektrik motoruna sahip. Yollanan teknik verilerde HiPhi 1’in 3.9 saniyede kalkış yapabileceği yazıyor.

Çinli model için hazırlanan iki kullanım paketi mevcut. Batarya kapasiteleri 96 kWh ve 84 kWh şeklinde. Büyük pille tercih edilirse Human Horizons 4×4, 644 km menzilli bir sürüş sağlayacak. Daha küçüğünü alırsanız da piller size 400 km civarlarında gidiş sağlayacak.

Genel olarak dıştan içe, motordan menziline kadar dolaştığımızda açıkçası ne yok diye düşünüyoruz. İnsanların bu tip satın alarak bindiği Tesla Model X’in bir anda sönük kalabileceğini ummazdık. Yerel ve farklı ülke markalarından toplandığı verileri, teknolojiyi, tasarımı iyi kullanan Human Horizons markasının ilk çıkışı, çok hızlı oldu. Acaba devamında bizleri neler bekliyor olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum