Yatırım yapmaya başla!

Çin’in Doğal Gaz Talebi Büyüme Hızının 2019’da Yavaşlaması Bekleniyor

Bir hükümet raporu, Çin’in doğal gaz tüketim artış hızının 2019’da yüzde 10 civarında yavaşlamasının beklendiğini gösterdi. İşte detaylar;
Çin’in Doğal Gaz Talebi Büyüme Hızının 2019’da Yavaşlaması Bekleniyor

Cumartesi günü yayınlanan bir hükümet raporu, ekonomik büyüme ve üretim, depolama, satış ağı üzerindeki baskı ortasında Çin’in doğal gaz tüketim artış hızının 2019’da yüzde 10 civarında yavaşlamasının beklendiğini gösterdi.

Rakamın geçen yılın yüzde 17.5 seviyesinden düşük olması dikkat çekti. Ulusal Enerji İdaresi’ndeki petrol ve gaz departmanı tarafından yürütülen araştırma raporu, tüketimin yaklaşık 310 milyar metreküp olacağını ve 2050 yılına kadar devam edeceğini tahmin etti.

Küresel ekonominin geri kalanı gibi Çin’in büyüme beklentileri de dünyanın en büyük iki ekonomisinin anlaşmazlığı nedeniyle gölgede kalmaya devam ediyordu.

Küresel Ekonomi Geri Kalanı Gibi Çin Sorun Yaşıyor Zira ABD ile Çin’in birbirine uyguladığı milyar dolarlık tarifeler, ticareti daha pahalı ve zor hale getiriyordu. Geçen yıldan bu yana süregelen ticaret savaşı üzerine gelen rapor, özellikle Siçuan bölgesinde yerel üretimde artış olduğunu bildirdi. Nedeni ise ülkenin enerji arzının güvenliğini sağlamak olarak gösterildi.

Konvansiyonel ve konvansiyonel olmayan gazlardaki zengin kaynak tabanından dolayı Siçuan’ı ülkenin en büyük doğal gaz merkezi haline getirmek için çağrıda bulunuldu.

Siçuan Ülke En İyi Merkez haline Getirilecek Siçuan’ın sahip olduğu niteliklere işaret eden Ulusal Enerji İdaresi raporu, buranın ülkenin toplam doğal gaz üretiminin yaklaşık üçte birini oluşturmasının beklendiğini de vurguladı. Raporda, Çin’in doğal gaz endüstrisinin stratejik fırsatlarla karşı karşıya kaldığı belirtildi. Nitekim uluslararası perspektiften bakıldığında, doğal gaz dünyanın enerji tüketiminin yüzde 23’ünü oluşturuyor ve gelecekte hala büyüme potansiyeli var.

İç perspektiften bakıldığında ise petrol ve doğal gaz sistemi reformu hızlanıyor ve istikrarlı ekonomik ve sosyal kalkınma enerji talebindeki büyümeyi hızlandıracak gibi görünüyor. Dolayısıyla kurumdan bir yetkili, doğal gaz kullanımının arttırılması ve yüksek kaliteli doğal gazın geliştirilmesinin teşvik edilmesinin, Çin’in enerji dönüşümü ve iyileştirilmesi için stratejik bir önlem ve gerçekçi bir seçim olduğunu savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum