Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’de Asemptomatik Vakaların Artmasıyla Sınır Kontrolleri Sıkılaştırıldı

Çin’de yurt dışı kaynaklı koronavirüs asemptomatik vakalarının 1000’i aşmasıyla sınır geçişlerindeki kontroller artırıldı.
Çin’de Asemptomatik Vakaların Artmasıyla Sınır Kontrolleri Sıkılaştırıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

82.665 koronavirüs vakasının görüldüğü Çin’de durumu ağır olanlarının sayısının 300’ün altına indiği bildirildi. 12 Aralık’ta Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 Çin anakarasında 3 bin 200’ün üstünde can kaybına yol açtı.

Alınan sıkı tedbirler sayesinde iki buçuk ay gibi kısa bir süre içerisinde salgın kontrol altına alındı. Sıfır noktası olan Wuhan’da da karantina uygulaması sona ererek, hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Ancak yeni asemptomatik vakaların görülmeye başlamasıyla birlikte kontrollerin yeniden artırıldığı bildirildi.

Çin hükümeti yeni vakaların görülmesiyle sınır giriş-çıkışlarında kontrolleri sıkılaştırdı

Çin'de Asemptomatik Vakalar ArtıyorBirkaç haftadır üst üste yeni vaka bildirilmemesinin ardından, artık Çin’de sokağa çıkma yasağı sona erdirildi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Sözcüsü Mi Feng, ağır vaka sayısının 265’e gerilediğini, kişiselleştirilmiş tedavilerin olumlu sonuç verdiğini söyledi.

Ancak son günlerde çoğu yurt dışından gelen insanlar olmak üzere asemptomatik vakalara rastlandığı söyleniyor. Son 24 saat içinde 39 yeni vaka tespit edilirken, bunun 38’inin yurt dışı kaynaklı olduğu belirtildi.

Virüs taşıdıkları halde hastalığın belirtisini göstermeyen 1047 kişi gözetim altında tutuluyor.

Çin'de Sınır Kontrolleri ArttıAsemptomatik, kişinin virüsü taşımasına rağmen hiçbir belirti göstermemesi anlamına geliyor. Sayısı 1047’ye ulaşan bu kişilerin gözetim altında tutulduğu bildirildi.

Bu vakaların çoğunun yurt dışından gelen insanlar olması sebebiyle de sınır geçişlerindeki kontrollerin artırıldığı açıklandı. Ayrıca söz konusu vakalardaki artışın, insanların aylardır ilk kez şehirler arası seyahat etmek istemeleri nedeniyle ikinci bir salgın dalgasını başlatmasından endişe duyuluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu