Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg Patronu 1992 Mazda MX-5’ine 25 Yıl Sonra Yeniden Sahip Oldu!

Koenigsegg'in patronu von Koenigsegg, gençlik yıllarında kullandığı Mazda MX-5'ine uzun süre sonra yeniden kavuştu!
Koenigsegg Patronu 1992 Mazda MX-5’ine 25 Yıl Sonra Yeniden Sahip Oldu!

Anılar, bazen insanları çok mutlu eden bazen de tam tersi etkisi altına alan geçmişin fotoğraflarıdır. Christian von Koenigsegg ismini ufak bir araba bilgisi olan herkes bilir. Sebebi de onun 1994 yılında birkaç yakın arkadaşıyla birlikte bir otomobil yapması ve geçen süreçte geldiği noktanın “dünyanın ilk megacar araçlarını” imal etmesi. Kesinlikle +400 km’nin üzerine çıkmak, çıksa bile bunun sürekliliği sağlayarak bazı şeyleri dengede tutabilmek akıl dışı olaylar.

Ne var ki Koenigsegg bir şeyi hiç unutamamış. O da şirketinin ilk zamanlarda zar zor sahip olduğu Mazda MX-5! Son şaheseri Jesko tanıtımının ardından, gündelik yaşantısında kullandığınız otomobil nedir diye sorulduğunda Christian von Koenigsegg, Tesla Model S kullandığını söylemişti.

Tesla’nın harika işler yaptığını söyleyen marka sahibinin garajı biraz zengin.

Christian von Koenigsegg Mazda MX-5Mazda MX-5’e geçmeden önce sahip olduğu diğer araçlardan bahsetmek istiyoruz. Koenigsegg’in eşi Halldora von Koenigsegg de Tesla Model 3 kullanıcısı. İsveç’in soğuk iklimi için Volvo XC90 ve güzel havalarda kullanacakları Porsche 911 Targa da garajında yer alıyor. İşte ne kadar da dünyanın en özel otomobillerini üretmiş olsanız da günlük kullanıma uygun olması gerekiyor.

Christion von Koenigsegg 8 ay önce aldığı bir telefonla anıları yeniden yeşermiş.

Kendisine göre bu normal bir MX-5 değil. Kısaca geçenlerde satışa sunulan 9 bin km’deki kusursuz diyebileceğimiz Mazda‘dan daha değerli! Zira onun 25 yıl önce eşiyle birlikte tur attıkları bir cabrio. MX-5’i 25 yıl sonra nakliye müdürü, Öland adlı bir adada yapılan otomobil showunda bir kişi ona, patronunun eski Mazda’sı burada demiş.

Hızlı şekilde Christian von Koenigsegg’e ulaşılmış ve onun alınmasını istemiş. Von Koenigsegg, “Geri almak için biraz fazla para ödedim, ancak şimdi sıcak yaz günlerinde tadını çıkarabilirim! Mükemmel durumda ve sürmeyi hatırladığım kadarıyla gerçekten eğlenceli.” dedi.

Belki MX-5’in 2 katı daha hızlı arabalar yapabilse de verdiği hissiyat hiç bir şeyle ölçülemez.

Gençlik yıllarından kalan bir resim yayınlayan Road & Track, “1000 beygir üzerinde araç üretmeye çalışan bir kişi küçük Japon aracını her şeyden üstün tutuyor.” şeklinde açıklama yapmış.

İsveçli şirket sahibi etrafına, kendi otomobillerin yanında neredeyse hiç gücü olmayan bir spor arabayla nasıl keyif alınabiliri gösterecek. Yukarıda kendisinin de belirttiği gibi normalin çok üzerinde bir ödeme yapılmış. İşin gerçeği belirli zaman sonra milyon dolarlık bir kişi haline geldiyseniz, geçmişten para gücüyle getirteceğiniz birçok anınızı satın alabilirsiniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum