Yatırım yapmaya başla!

Top Gear Sunucusu Chris Harris’in 5 Taneden Biri Olan Camaro Z/28’i Satılıyor!

Top Gear'ın başarılı sunucusu Chris Harris'in sahibi olduğu özel versiyon Camaro satışa çıkartıldı.
Top Gear Sunucusu Chris Harris’in 5 Taneden Biri Olan Camaro Z/28’i Satılıyor!

Top Gear’ın sunuculuğunu yapan Chris Harris‘in Camaro’su satılıyor. Rusya’ya özel olarak Shock & Black Edition olarak da gönderimleri başlayan yakışıklı spor otomobil, sahibi kadar kendi de çok özel bir seridir. Z/28 kodlu varyantını sadece 5 adet üretimle tutan Chevy, aracını pahalı özel serilerin içerisine sokmuştu.

EL1 Drift Car ile elektrikli araç yarışlarında da yüzünü gösterecek Camaro, Transformes film serisindeki Bumblebee ile sevgimizi daha çok kazanmıştı. Collencting Car’ın müzayesinde satılacak aracın ne gibi özellikleri varmış onlara bakalım.

Camaro’nun satış değerine, sahibinin ismi etki edeceği gibi sınırlı sayıda üretilmesi de ücreti belirleyecek.

Chris Harris Chevy Camaro Z/28Chevrolet özel serisi, 2015 yılında çıkartıldı ve 5 adetle sınırlı Z/28 olarak üretildi. Siyah pelerinlinin ABD’den İngiltere’ye gönderimi, Litchfield Motors tarafından yapılmış. Birleşik Krallığa ithal edilmesi ardından ilk sahibi Harris mi oldu bilemiyoruz.

Çünkü vardığında aracın kilometresinin 356’da olduğu söylendi. Ortalama 5 yıllık kullanımla birlikte Z/28’in sayacı 12 bin km‘yi gösteriyor. Kaza veya onarım görmemiş siyah Camaro, bazı özel bileşenleriyle diğerlerinden ayrılıyor.

Harris’in Camaro’su şanzıman ve alt yapı bakımından farklı.

Chris Harris Chevy Camaro Z/28 Satılık“Amerika’daki çoğu erkekten yakışıklı” denilen Camaro’da devasa 7.0L LS7 V8 motor yatıyor. 505 ps’lik motorun ivme ile beraber insanlara yaşatacağı koltuk ilişkisini sanırız söylememize gerek yok. Ekstralar arasında karbon seramik frenler ve 19 inç parlak siyah boya ile kaplı jantlar bulunuyor.

Öğrenmek istesek de geriye kalan 4’ü hakkında bir bilgiye ulaşamadık.

Chris Harris Chevy Camaro Z/28 MotoruCamaro Z/28’in özel olan kısımlarında Tremec altı ileri manuel şanzıman bulunuyor. Bu aralar spor araba sevdalıların hevesle beklediği ancak çoğu şirketin “yapmamız çok maliyetli” dediği bir şanzımanla aktarım yapıyor.

Sınırlı kaymalı diferansiyel ile sürüş zevkini artıracak satılık Camaro’nun süspansiyonunda Multimatic Dinamik Süspansiyon Makara Valfi gibi uzun isimli bir damperli sistem kullanılmış.

Modelin izolasyon ve kokpitinde hafifletici maddeler kullanılmış.

Chris Harris Chevy Camaro Z/28 KokpitiAracın özel teknoloji ile yapılan ve ses olayına dikkat çeken camları bulunuyor. Z/28, kendi logosunu taşıyan Recaro yarış koltuklarına sahip. Alacantra’nın hissedildiği kokpitin karbon fiber ile de desteklenmesi sonrasında Z/28’in 130 kg hafiflemesi sağlanmış.

Avrupa’da görülmesi zor ve bindiğinizde normalden de farklı kılacak bir Camaro’yu isterseniz açık artırmaya katılıp, en yüksek fiyatla alabilirsiniz. Alırken de Chris Harris’in bir sürprizi olacak ve yeni sahibine araç teslimatını İngiltere’nin güneyindeki bir yarış pistinde yapacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum