Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çemtaş Yeni Yatırımı Kapsamında Deneme Üretimlerine Başladı

Çemtaş yatırım teşvik belgesi kapsamında yeni üretim hattının montajını tamamlayıp deneme üretime başladı. Hisseleri ise %1'den fazla düşüyor.
Çemtaş Yeni Yatırımı Kapsamında Deneme Üretimlerine Başladı

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Çemtaş) yatırım teşvik belgesi kapsamındaki yeni yatırımıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde bu kapsamdaki üretim hattının montajının tamamlanıp, deneme üretime başlandığını duyurdu.

Çemtaş 31.12.2020 tarihinde yurt dışından satın aldığı MAN firması yeni üretim hattının montajının devam ettiğini ve 2021 ilk çeyreğinde deneme üretimlerine başlanacağını duyurmuştu. Şimdi ise şirket KAP bildiriminde, “Yurt dışından satın alınan MAN firması yeni üretim hattının montajı tamamlanmış olup deneme üretimlerine başlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Planladığı gibi deneme üretimlerine başlayan şirketin hisseleri, TSİ 17:20 sularında %4,27 oranında yükselişle 15,89 liradan işlem görüyor.
Çemtaş Hisseleri %4,27 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 15,24 liradan sonlandıran Çemtaş hisseleri, bugüne 15,2 liradan başlangıç yaptı. Açılıştan kısa bir süre sonra 15,37 liraya kadar yükselen hisseler, buradan gerilemeye başladı. TSİ 13:50 sularında 14,83 liraya kadar gerileyen hisseler, daha sonra toparlanmaya başladı.

Hisseler, TSİ 16:00’da 15,15 liraya yeniden yükselirken %1’den fazla düşüşle işlem görmeye devam etti. Deneme üretim haberlerinin yayılmasıyla birlikte hisseler kayıptan kazanca güçlü bir geçiş gerçekleştirdi ve 16,3 liraya kadar tırmandı.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman 5 günlük bazda %6,12 değer kazandığı görülüyor. Hisseler aylık bazda %0,33 kayba işaret ederken, yıllık %203,21 oranında yükseliş kaydetmiş durumda.

Hisselerin düşüş eğilimini sürdürmesi durumunda 14,81 ve 14,55 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek. Yönün yukarıya dönmesi durumunda da 15,35 ve 15,63 lira seviyeleri direnç noktası olarak görev yapacaklar.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum