Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çavuşoğlu-Mirzoyan Görüşmesinden Barış Mesajı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu’nda Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile görüştü. İşte detaylar;
Çavuşoğlu-Mirzoyan Görüşmesinden Barış Mesajı!
Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu nedeniyle Türkiye’de bulunan diplomatlarla görüşmelerini sürdürüyor.

Bugün Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile görüşen Bakan Çavuşoğlu, “İstikrar ve barış için adımlar atıyoruz. Son derece verimli ve yapıcı bir görüşme oldu.” dedi.

Görüşme, özel temsilciler sonrasında, iki ülke arasında uzun bir aranın ardından Bakan düzeyinde yapılan ilk görüşme özelliği taşıyor.

Çavuşoğlu Ermeni Mevkidaşı ile Açıklamada Bulundu

Görüşmenin ardından mevkidaşı Mirzoyan ile gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, barış mesajı verdi.

Bakan Çavuşoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz Güney Kafkasya’da istikrar ve barış için çaba sarf ediyoruz. Bu yöndeki çabalarımıza da her yerden destek görüyoruz. Özellikle Türkiye ve Ermenistan arasında atılan adımlar ve normalleşme sürecinden Azerbaycan da memnun. En son Cumartesi günü de Bakü’deydim. Azerbaycan da bu süreci destekliyor. Zaten bölgedeki istikrar ve barış hepimizin yararına. Bu yönde adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu konuda sayın Dışişleri Bakanıyla da mutabık kaldık.”

Mirzoyan da Çavuşoğlu’na paralel şekilde açıklamalarda bulundu. İlişkileri normalleştirmek için önkoşulsuz görüşmelere devam edileceğini söyleyerek; “Olumlu görüyoruz. Bu konuda çaba gösteriyoruz. Barış için görüşmelerde kararlılığımız var.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu