Yatırım yapmaya başla!

Cadillac Orta Motorlu Yüksek Güç Üreten Bir Spor Araba Çıkartabilir!

GM'nin yeni Chevy Corvette imalatının yanında aynı platformda Cadillac'ın orta motorlu lüks cabriosu XLR'nin de üretileceği iddia ediliyor!
Cadillac Orta Motorlu Yüksek Güç Üreten Bir Spor Araba Çıkartabilir!

Her şey gizemli bir Cadillac anahtarının görülmesiyle başlanmış. Topspeed‘in yer verdiği habere göre ABD’li marka yeni, lüks bir spor otomobilin üretimine başlıyor. GM’nin Chevy Corvette‘nin orta motorlu bir yapısı üzerinde çalıştığını herkes biliyor. Test sırasında korsan görüntüleri alınan Corvette’nin motor gücü aralıkları da sızdırılmıştı.

Ancak GM, Corvette ile aynı platformda üretilecek Cadillac tek kapılıyı saklıyor olabilir. Aslında iddia edilen konunun daha öncesine bakıldığında Cadillac XLR çalışmasının olduğunu görürüz. Bakalım haberin detaylarında başka neler varmış!

Orta motorlu olarak tahmin edilen Cadillac, XLR’nin devamı niteliğinde olacağı düşünülüyor.

2003 ile 2009 yılları arasında imal edilen lüks roadster XLR‘yi duymamış olabiliriz. Bu aracın da temelleri Corvette’ye dayanıyordu. 6 yıllık üretim sürecinde ise 15.460 adet satılabilmiş. Yani kötü! Süper cabrio için 4.4i V8 32V, gösterişi yüksek bir motor yerleştirilmiş.

449 ps‘lik ünite ile XLR, 4.9 saniyede kalkış yapabiliyor. Cadillac yeni bir orta motorlu spor aracın varlığını şimdilik reddediyor olsa da üzerinde orta motorlu bir aracın tavan resmini gösteren anahtarlık her şeyi ele veriyor.

Bu anahtar üzerinde kapıları kilitlemek – açmak, motoru uzaktan çalıştırma, ön kaput (bu durumda bir bagaj) açma düğmelerini içeriyor.

Aynı anahtarın Corvette için de kullanıldığı iddiası var.

Yeni gelecek C8 Corvette‘nin de motor düzeni aynı olacağından, anahtar her iki model için de kullanılabilir. Koltukların arkasına yerleştirilecek bir motorla çıkışı düşünülen Cadillac’ın merkezinden her an hibrit destekli üniteye yer verilebilir.

Corvette C8’in R versiyon dönüşümünde 6.2L V8’in hibrit destekle 1000 beygire yakın bir güce sahip olacağını sizlere söylemiştik. Bu kısma kadar yazdıklarımızın hepsi iddia edilenler!

Cadillac belki de Chevrolet ile aynı platformda XLR’den farklı bir model üretiyordur.

Amerika cephesinden gelen haberler şimdilik bu kadar. GM’nin yapmak istediklerini ve anahtarın sırrını sanırız Corvette C8 yollara çıktıktan sonra çözebileceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum