Yatırım yapmaya başla!

Cadillac Patronu 4.2L Hacimli V8 Motorunu Dış Dünyaya Kapatıyor!

Cadillac'ın kendi mühendislerince geliştirilen Blackwing V8 motor sadece CT6-V'de kullanılacak!
Cadillac Patronu 4.2L Hacimli V8 Motorunu Dış Dünyaya Kapatıyor!

Cadillac’ın CT5 atağının sıcaklığı daha dinmemişken markanın CT6-V’yi besleyen güçlü motoru hakkında konuşuldu. Motor Trend‘in yer verdiği haberde, Amerikalı markanın bağlı olduğu GM’ye karşı ufak bir veto vermesini içeriyor. Generl Motors’un da ilk elektrikli araç platformlarını Cadillac’a tahsis edeceğini duyurduktan sonra yazacağımız haber ironik bir durumu karşılıyor.

Bahsedilen “Blackwing” motorunun geliştirilmesi marka ve grup için çok önemliydi. Enerji merkezine V açılı motoru uygulanarak toplanan parçaların, aynı zamanda düzeni de çok iyi sağlanmıştı. 4.2L’nin standart bir yeni seri CT6’yı CT6-V’ye dönüştürerek, hızın lüks kavram üzerindeki etkilerine bakılacaktı. Cadillac CEO’su tarafından yapılan açıklamalar nelermiş ona bakalım!

Cadillac Başkanı Steve Carlisle, “Over my dead body” yani “cesedimi çiğnemen lazım” dedi.

Cesedimi çiğnemen lazım demesindeki neden ise sorulan “Blackwing motoru koruyabilecek misiniz?”. Sert bir tutum izleyen Carlisle, CT6-V’yı yüksek performans varyantına çıkartacak V8’in belirlenen model dışında kesin bir dille kullanılamayacağı aktarıldı. Zarif bir otomobilin ana merkezine konumlandırılacak 4.2L’den 550 ps güç ve 850 nm tork alınacak.

CT6, iki tip motora sahipti.

Versiyonlara göre seçilen motorlarından ilki 2.0L turbo besleme. Premium modelden dahasını isteyenlere de 3.6L Twin Turbo V6 400 beygirle gösterilmişti. Cadillac CT6-V’ye bu motoru zirve yarışları için geliştirdi. Seviye olarak eş değerdeki rakiplerine baktığımızda resimde Mercedes-AMG S63 ve Audi S8’in silüetleri çıkıyor.

GM’nin Hydra-Matic 10 vitesli otomatik şanzımanıyla eşleştirilecek motorun ne zaman tanıtılacağı belli değil.

Gelecek Corvette’nin Blackwing motorla beslenebileceği haberleri de böylelikle çürümüş oldu. Cadillac dışına çıkarılmayacak 4.2L‘nin önemli olduğu gibi çok para harcandığı belli oluyor.

Haliyle motorla birlikte CT6-V’nin de çıkışı netlik kazanmış değil. Yıllık üretim planlarına göre veya imalat adedini belirleyebilmek için 550 beygirlik V8 sedanın ön siparişleri 4.000 dolar karşılığında kabul edilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum