Yatırım yapmaya başla!

Buick Enspire Opel’in Gelecekteki Amiral SUV’u mu Olacak?

Buick'in Çin Oto Fuarı'na getirilecek SUV'u Enspire, Opel'in daha büyük Grandland X'i olarak tasarlandı.
Buick Enspire Opel’in Gelecekteki Amiral SUV’u mu Olacak?

GM Motors’tan ayrılan Opel, anlaşılan o ki bağlantılarını bırakmıyor. Geçtiğimiz hafta yayınladığımız 550 hp gücünde olacak Enspire SUV modeline buradan bakarak Opel’e verilecek yeni bedenin nasıl olduğunu görebilirsiniz. İşin aslı bende dahil hiç kimse bunun olacağını tahmin etmemiştir. Buick’in karakterini taşıyan grafikler, Opel’in şimşek logosuyla bir anda farkı bir hal almış. X ailesine katılacağı ile ilgili haberler de; Grandland X’in üzeri bir sınıf için düşünülecek.

Hali hazırda PSA’nın yeni nesil 3008 SUV’un EMP2 platformu çok farklı bir yapının da üretimhanesi olacak. Şimdi gerçeğe dönelim! Yukarıda yazdıklarımız tamamen “olsaydı” şeklindeki düşüncelerden çıktı. İşin aslında Ascariss Design, Enspire’yi Opel’e daha çok yakışacak bir model olarak görmüş. Amerikan SUV’un karakteristik özelliklerinin, Alman marka da X’in en tepesindeki isim olarak görmüş.

Ascariss aslında Enspire üzerindeki konsept izlerini silmiş.

Opel’e uyarlanan Buick modelinin tasarımına gerçek çıkış görüntüsü verilmiş. Ve son parçaların biçimi Opel’den! Enspire’nin arkaya uzanan coupe tipi, bozulmadan aynı şekilde aktarılmış.

Olaya yüzeysel baksak dahi son Grandland X’e verilen OPC Line ile bakışlarına değişik bir tarz getirilmiş. Ancak Alman yüzü fazlasıyla belli oluyor.

Hacimce geniş olan Opel SUV’a daha gerçekçi parçalar verilmiş.

Buick Enspire’nin kamera destekli dikiz aynalarına ve kapı kollarına karşı Amiral X’de gerçekçilik esas alınmış. Arka eğimli duruşunun BMW X4 ve Mercedes GLC Coupe’sine sanal meydan okuma gibi bir şey olmuş. Çin Oto Show’a getirilecek Enspire’de 550 beygirlik bir elektrikli motor olacak.

Şirketinin verdiği 4 saniyelik kalkış değeri Buick’in yapabildikleri hakkında da bilgiler sunuyor. Eğer ki PSA’ya ait Opel için böyle bir yapı ortaya çıkartılırsa bu saatten sonra çalıntı muamelesi olabilir. En azından tasarımcı Fransız markaya bir öneri niteliğinde çizimler yapmış. Coupe formalı SUV‘ların moda olduğu şu zamanlarda bu hamle belki de kaçınılmazdır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum