Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BroadbandTV İçerik Oluşturuculara Kripto Para ile Ödeme Yapacak

Medya ve teknoloji şirketi BBTV, belirli kripto para birimlerini ödeme amacıyla kabul edecek. Detaylar haberde…
BroadbandTV İçerik Oluşturuculara Kripto Para ile Ödeme Yapacak
Son Güncelleme: 
Yorum

BroadbandTV Corporation (BBTV) bünyesindeki içerik oluşturucular önümüzdeki günlerde kripto para ile ödeme alabilecekler. BBTV içerik oluşturucuların Bitcoin, Ethereum ve USDC ile ödeme almalarını sağlayan bir ödeme çözümü olan Pay to Crypto’yu duyurdu.

Yeni başlatılan çözümle, içerik oluşturucuların yalnızca bir kripto varlığı seçmeleri ve uyumlu bir cüzdan adresi sağlamaları gerekiyor. BBTV bunu yapan içerik oluşturucuların kazançlarını doğrudan gönderecek.

Bazı içerik oluşturucular için doğrudan kripto olarak ödeme almak avantajlı olabiliyor. Duyuruda içerik yaratıcısı Joseph Hogue, doğrudan kripto para biriminde ödeme almanın, bankadan farklı cüzdanlara yapılan çoklu transferlere kıyasla zaman kazandırdığını ve minimum ücretle tasarruf sağladığını söyledi.

BBTV başkanı ve CEO’su Shahrzad Rafati, kripto ödemelerini entegre etme hareketlerinin, içerik oluşturucuların piyasaya olan ilgisine bir yanıt olduğunu söyledi. Rafati, içerik oluşturucuların Web3 devrimine girme konusundaki ilgilerini dile getirdiğini ve buna öncü olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

BBTV, YouTube gibi platformlarda hayranlar tarafından yüklenen videoları tespit ederek ve bunlardan para kazanarak içerik oluşturucularla iş birliği içerisinde bulunuyor. Kripto ödemelerinin benimsenmesi, BBTV gibi halka açık şirketlerle sınırlı değil.

Visa tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, 2022’de küçük ve orta ölçekli işletmelerin de dijital varlıkları kabul edeceğini gösterdi. Ek olarak İran gibi bazı ülkeler, işletmelerin kripto para birimleriyle ödemelerini tamamlamalarına olanak tanıyan mekanizmalar uygulamaya hazırlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%