Yatırım yapmaya başla!

Borsada İstikrarlı Para Kazanılır mı?

Borsada İstikrarlı Para Kazanılır mı?

Birçok kişinin istikrarlı olarak para kazandığı borsalar kimileri için tutkuyu kimileri için de hırsı temsil eder. Piyasada herkesin amacı para kazanmak olsa da bu amacı gerçekleştirirken kişisel özelliklerimizde yanımızda gelir. Borsaya tutkuyla bağlanan, para kazanacağına inananlar bunu başarırken aksine hırs yaparak kazanç elde etmeyi düşünenler zarara uğrarlar. Bu nedenle istikrarlı kazanç sağlamak isteyenlerin ilk etapta borsaya gerçekten de gönül vermiş, vaktinin bir kısmını piyasaya ayırıyor olması gerekir.

Borsa genç – yaşlı, kadın – erkek dinlemeksizin bütün herkesin birikimlerini değerlendirmek için seçtiği alternatif yollardan biridir. Diğerlerine göre daha farklı özelliklere sahiptir. Bu da doğru yapılan işlemler sonucunda yüksek miktarda kazanç elde etmenin mümkün olduğunu kanıtlar. Ancak bunun için gerçekten de borsa bilginizin iyi olması, yatırım enstrümanlarının değerlerini doğru bir şekilde tahmin edebiliyor olmanız gerekiyor. Böylece borsada istikrarlı kazanç elde etmenin hayal olmadığını, bunu başaranlar olduğu gibi piyasanın prensibine göre hareket edenlerinde hedeflerine ulaşabileceği bir gerçektir. Umudunuzu yitirmez, organize olmuş bir şekilde ilerlerseniz. Günü geldiğinde borsadan umduğunuz getirileri elde edebilirsiniz.

Şimdi; borsa piyasasında istikrarlı para kazanılır mı, kazanç elde etmek için ne yapmalı, nelere dikkat etmeli gibi soruların cevaplarını inceleyelim.

Borsa Piyasasında İstikrarlı Para Kazanılır mı?

Borsa Piyasasında İstikrarlı Para Kazanılır mı?İstikrarlı olarak kazanç sağlamak ile borsada para kazanmak arasında fark vardır. Piyasada şans faktörleri pek etkili olmasa da borsadan para kazanmayı aklına koymuş biri en az bir kere de olsa piyasadan ek getiri sağlamıştır. Ama bunun istikrarlı bir şekilde sürdürülebilmesi için gerçekten de hem bilgi hem de tecrübe anlamında başarılı yatırımcılar gibi yeterli düzeyin üzerinde borsa eğitimine sahip olmalısınız. Böylece düzenli olarak para kazanabilirsiniz. Konu hakkında bilgi almak için bu yazıyı okumanızı öneririm. Bu konuda uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz. Şimdi, bu önerileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

  • Borsa gerçek hesap açmadan önce ve açtırdıktan sonra belli bir seviyeye gelene kadar aracı kurumlarının sunmuş oldukları sanal borsa hesaplarından yararlanmanız,
  • Deneme hesaplarında sık sık işlem yaparak, tecrübelerinizin oranını artırmanız,
  • Düşük lot ile sık sık pozisyon açıp – kapama işlemleri ile alakalı deneyim yaşamanız,
  • İşlemlerin kontrolünü sağlamak açısından borsa bilgisi edinmeniz,
  • İnternet ve diğer kaynaklardan teorik eğitimleri almanız,
  • Deneme – yanılma yöntemleri ile kendi borsa yatırım stratejilerinizi geliştirmemeniz,
  • Başka yatırımcıların söylediklerine inanamamanız, verdikleri taktiklere güvenmemeniz,
  • Alım – satım arası farktan dolayı kar edildiği için gelecekte değer kazanacak ürünlere yatırım yapmanız,
  • Enstrümanlar hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmanız, fiyatlarında yaşanacak değişmeleri öngörebilecek bakış açısına sahip olmanız gibi pek çok konuda öneride bulunmuşlardır. Bu öneriler başarıya giden yolda, yolunuzun aydınlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Borsa Piyasasında İstikrarlı Para Kazanmak için Ne Yapmalı?

Borsa Piyasasında İstikrarlı Para Kazanmak için Ne Yapmalı?Borsada kazanç elde etmek, birikimlerinizi en iyi şekillerde değerlendirmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bunlardan birincisi piyasa hakkında detaylı olarak araştırmada bulunarak, tüm temel ve teknik konuları baştan sona kadar öğrenmektir. Bu kapsamda yararlanacağınız materyalleri doğru bir şekilde seçmelisiniz. Kesinlikle borsa konusunda uzman olan kişilerin yardımını almalısınız. Bunun için kaynak seçimine özen göstermelisiniz. Aracı kurumu eğitimleri için bilinçli bir uzman kadronun olmasına, internette bulunan gereçlerinde profesyoneller tarafından oluşturulmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü piyasada işlemler rasyonel olarak yürütülmektedir. Şans faktörü etkili olmadığından duygular işlemlere karıştırılmamaktadır.

İşlemlere duyguların karıştırılması kazanç yerine zarar edilmesine neden olur. Bunun sebebi piyasa hareketlerinin belli bir şekilde, değişik faktörler nedeni ile değişmesidir. Bu yüzden öncelikli olarak borsanın neden düştüğünü ve yükseldiğini öğrenmelisiniz. Borsa düşerken ve yükselirken ne yapmalı sorusunun cevabı için deneme hesaplarında alıştırma yapmalısınız. Bu sayede başarıya erişebilirsiniz. Çünkü bu hesaplarda işlemlerinizi gerçek olmayan para ile yönetirsiniz. Böylelikle de yapmış olduğunuz al – sat’lar sayesinde tecrübelerinizi artırırsınız. Tabii ki bunun için işlemlerinizde dikkat edilecek noktaları önemsemeniz, hata yaptığınız yerleri sorgulamanı gerekir. Aksi halde deneyim kazanılmış olmayacağı gibi sistemin işleyişi de çözülmemiş olacaktır.

Sanal borsa hesaplarının gerçek hesaba geçilmeden önce kullanılması yatırımcılar için büyük şanstır. Kısa sürede piyasanın nasıl işlediğini, alım – satımların nasıl yapıldığını, emirlerin nasıl verildiğini, analizlerin nasıl uygulandığını, piyasa takiplerinin nasıl gerçekleştirildiğini ve diğer önemli konuların uygulama aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında püf noktaları öğrenmenizi sağlar. Bu yüzden gerek sanal hesaplar gerekse de sanal borsa oyunları sayesinde yatırımcılar gerçek piyasa koşulları altında işlem yapıyormuş gibi deneyim kazanmaktadır. Kendilerine emin olduklarında, kar getirecek stratejiler geliştirdiklerinde gerçek hesaba geçmektedirler. Tecrübeler sayesinde riskler önlenmektedir. Böylelikle kayıp vermeden kazançlar elde edilmektedir.

Borsa Piyasasında İstikrarlı Para Kazanmak için Nelere Dikkat Etmeli?

Borsa Piyasasında İstikrarlı Para Kazanmak için Nelere Dikkat Etmeli?Borsada istikrarlı olarak kazanç elde etmek çoğu kişiye hayal gibi gelir. Çoğunluk piyasanın gözünü boyamak için yatırımcılara kumar gibi para kazandırdığına sonrasında ise bütün parayı geri aldığına inanır. Borsa yatırımcısı olmak için ne gerekir sorusunun cevabını buradan öğrenebilirsiniz. Böyle bir ön yargı nedeni ile borsaya girmek istemez. Oysa ki ülkemizde borsa yasal piyasadır. Tüm her şey Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kanunlara göre düzenlenmiştir. Bu sayede işlemler gönül rahatlığıyla güven içinde yürütülür. Bu amaçta bilmeniz gerekenlerin yanı sıra dikkat etmeniz gerekenler de vardır. Şimdi, bu konulara değinelim.

Piyasada hedeflerinizi doğru belirlerseniz ve bu hedefe varacağınız yolu yani stratejiyi doğru seçerseniz başarılı olursunuz. Bu konuda bilmeniz gereken başarılı olmak için tüm ayrıntıları göz önünde bulundurmanızdır. Ayrıntılar başarı konusunda en güçlü silahlardır. Bu silahları kullanabilmek, borsayı etkisiz hale getirebilmek istiyorsanız öncelikli olarak neyi bilmediğinizi bilmelisiniz. Bunun için aracı kurumlarının yapmış oldukları test tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle eksik olduğunuz yerleri öğrenerek, eksiklerinizi giderme konusunda çalışmalarda bulunabilirsiniz. Borsa hakkında bilgileriniz belli bir seviyeye geldiğinde dikkat etmeniz gereken konuları öğrenmiş olursunuz.

Dikkat edilmesi gerekenler herkes için farklıdır. Detaylı bilgiler için burayı tıklayın. Bunun sebebi borsada yüzlerce enstrümanın işlem görmesidir. Herkes birikimlerini değerlendirmek için farklı araçlara yönelir. Bu yüzden de kimileri kazanç elde ederken kimileri kaybeder. Bunun sebebi arz ve talep kanunları ile alakalıdır. Fakat herkes ile aynı yönde işlem yapmak çoğu zaman sakıncalıdır. Bu nedenle ünlü borsacı Warren Buffett’in de söylediği gibi herkes korkakken cesur, tam tersi kendilerinden eminken de panik olmanızdır. Aynı zamanda bilmediğiniz, tanımamanız sırf başkasından kazanç sağlacak enstrüman olarak duyduğunuz araçlardan uzak durmanızdır. Çünkü herkes para kazanmak ister ve bu konuda kendinden başkasına fırsat doğmasına müsaade etmez. Bunu aklınızdan çıkartmadan hareket etmelisiniz.

Sonuç olarak, borsada elbette ki istikrarlı olarak para kazanılır. Fakat bu düzenli bir şekilde olduğu için biraz daha zordur. Başarılı yatırımcılar gibi belli bir tecrübeye bilgi birikimine sahip olmanız gerekir. Ancak bu şekilde istikrarlı olarak ek getirilere ulaşabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle kazanç elde edilecek miktarlardan daha çok kaybetmemeye bakmalısınız. Paranın kontrolünü nasıl sağlamanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Bunu en iyi sanal borsa hesapları aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra teorik eğitimlerden d faydalanabilirsiniz. Böylelikle zaman içinde istikrarlı kazanç nasıl elde edilir öğrenebilir, emellerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum