Yatırım yapmaya başla!

BMW’den Bir Kötü Haber Daha Geldi!

Alman otomotiv devi BMW, üst üste verdiği kötü haberler ile dünyayı çalkalıyor. Geçen günlerde açıkladığı 45 bin araç toplatma kararından sonra BMW'den gelen ikinci kötü haber ne? Şimdi haberimizin detaylarına geçiyoruz!
BMW’den Bir Kötü Haber Daha Geldi!

Son zamanlarda otomotiv dünyasında yaşananlar bi hayli can sıkmaya başladı. Firmaların ekonomik çöküntüleri sürekli dünya gündemini meşgul etmekte. Son olarak Almanya, Mercedes-Daim’lere polis baskını ile gündeme gelmişti. GM’nin bazı ülkelerden çekilmesi, Ford‘un satışlarının düşmesi ve Donald Trup’ın “Alman otomobilleri Amerika’da satılmayacak” demesiyle durumlar içinden çıkılmaz bir hal almıştı.

BMW’nin daha dün güvenliksiz kapı sorunundan dolayı araç toplatma çağrısından sonra bugünde bantları durdurma kararı aldıklarını bildirdiler. Nedir bu Almanya’nın içinde bulunduğu durum? Gerçekten biz anlamış değiliz. Bakalım otomotiv devi BMW üretimlerini neden durdurmuş!

BMW Parça Tedariğinde Sorun Yaşıyor!

Aldığımız bilgilere göre BMW’nin Almanya olmak üzere Çin ve Güney Afrika tesisleri de üretimlerini durdurmuş. BMW basın sözcüsü Michael Rebstock‘un yaptığı açıklamaya göre yedek parça tedarik edemediklerinden dolayı Cuma gününden beri bantları durduklarını ve bunun sebebinin İtalyan yedek parça üreticisinin yaşamış olduğu sıkıntılardan dolayı faaliyete geçemediklerini bildirdiler.

Demek ki İtalyan üreticisi, ismini vermeselerde yedek parça üretiminde önemli bir rol oynuyor. Aynı anda bir çok fabrika üretimini durdurmaya kadar gidilmişse, sıkıntı sandığımızdan daha büyük. Aslında insanın aklına acaba son çıkan 45 bin araç toplatma bildiriminden dolayı, dikkatleri başka bir yöne çekerek bu olayı bastırmaya mı çalışıyorlar? Benim aklıma gelen ilk bu oldu.

BMW Ne Zaman Üretime Geçilecek Sorusunu Cevaplamıyor!

BMW‘nin tek dediği bu konu üzerinde uzmanların çalıştığı ve konunun derinlemesine inceleneceğini söyledirler. Bu olaydaki en kritik nokta Münih fabrikasının durmasıdır. Ana merkezdeki üretilen bir çok modelin şimdi telafisi yapılması gerekiyor. İkinci aklıma gelen şeyde; bazı fabrikalar stok fazlalığından üretim durdurlar. Acaba BWM çok mu hızlı gitti? Bunuda teorilerimiz arasına alabiliriz bence!

Almanya’dan gelen kötü haberlerin sanırım sonu gelmeyecek. VW’nin sakandalı ile başlayan, sonradan diğer firmalara sıçrayan olaylardan dolayı, kötü bulutların Almanya üstünde halen dolaştığını bizlere gösteriyor. Şimdi merakla BMW’nin üretimlerine ne zaman başlayacağına bakacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum