Yatırım yapmaya başla!

BMW, X7 için Toyota’dan Land Cruiser SUV’un Platformunu İsteyebilir!

Bazı ülkelerde "Toyota Land Cruiser kadar sağlam lüks BMW X7 istiyoruz" isteği acaba gerçek mi oluyor?
BMW, X7 için Toyota’dan Land Cruiser SUV’un Platformunu İsteyebilir!

Markalar arasındaki işbirliği gün geçtikçe artıyor. Ülkelere ait modellerin satılma veya birleşmelerinden sonra menşei durumları karışmış durumda. Özellikle Çinli şirketler, yaptığı saldırılar sonucunda çoğu Avrupa markasını bünyesine alıyor. En iyi verilebilecek örnek ise Geely’nin Volvo ve Lotus’a sahip olması!

BMW ile Toyota arasında işbirliğine gelecek olursak; birbirleri arasında paylaşımları yeni değil diyebiliriz. İlk başta Avensis sedana koyulan 1.6L dizel motorla başlayan ve son nesil Supra’nın platformunu Z4 ile paylaştırılmasına dayanan alış veriş, en büyük böbrek ızgaralı X7‘nin Land Cruiser ile birlikte üretilmesine ilerletilebilir. Detaylar aşağıda;

İddialara göre bazı BMW’ciler, Toyota’nın arazi yeteneklerinden yararlanmak istiyorlar.

Dünya otoritelerce “Dünyanın En İyi Aracı” olarak sıfatlandırılan arazi aracı Land Cruiser’dan BMW yararlanmak istiyor olabilir. Böyle söylentiler çıktıysa, sanırız bu gerçekleşecek!

Almanya, Rusya ve Orta Doğu’da Land Cruiser sahipleri ve olmak isteyenlerin bazıları BMW X7 SUV’un, L.Cruiser’ın yeteneklerine sahip olup, onun kadar sağlam ancak Alman kadar lüks konfor ögeleri sunan bir arazi taşıtı beklentileri varmış.

Testler ve bilirkişiler, Land Cruiser tabanlı Lexus LX’de dahil olmak üzere X7’nin bu araçlar kadar sağlam olmadığı düşünülmüş.

Denilene göre BMW’ye bir Land Cruiser platformu verilecek olsaydı, sekiz kişilik X7 ve altında gelen tüm X serileri mukavemetli birer arazi canavarına dönüşeceği düşünülüyor. Haksız da sayılmazlar!

Konuşulanların hepsi birer iddia olsa da markalar müşterilerin istekleriyle hareket etmeyi sever. Bir şey çok talep ediliyorsa elbette onun altında bir kazanç yatıyordur. Çok garip bir haber gibi gelse de bize göre gayet normal.

Ar-Ge maliyetleri günümüzde çok pahalı ve firmalar da bundan kaçmak için birleşiyorlar. Birbirlerine en iyi olduğu noktaları paylaşıma açıyorlar. Arazi kralı olmuş bir SUV’un da alt yapısının istenmesi kadar normal bir şey yok.

Bunların hepsi söylenti. Şu var ki 4 sene öncesinde de son nesil Supra yapımının BMW ile olabileceği söylenmişti. Sonun da Z4’ün platformunda üretime alınan ancak Toyota yetenekleriyle donatılmış bir Supra‘yı gördük. Bakalım bu konu hakkında iki firmadan açıklama gelecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum