Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Son Konsepti “i4” Olarak Üretime Giriyor!

BMW'nin geçen sene i5 olarak lanse ettiği ancak Cenevre'de yapılan resmi açıklamada konseptin yollara i4 olarak çıkacağı belirtildi. İşte haberin detayları...
BMW’nin Son Konsepti “i4” Olarak Üretime Giriyor!

BMW geçen sene Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Vision Dynamics ailesinin üyelerinden birisini göstermişti. Farklı ve etkileyici tasarım anlaşına karşın “i5” olarak lanse edilmişti. Alman markanın da EV araçlara olan yatkınlık ve geliştirme programları gördüğümüz gibi Vision ailesini gün geçtikçe genişletiyor.

Resmi bir duyuru ile haber verilen yeni konseptin i4 olarak bantlara alınacağı söylendi. BMW’nin kısım kısım yayınladığı otomobilinin, menzil ve batarya teknolojisi bakımından uzun sürüş deyinimi sağlanacağı söylendi. Batarya değerlerinin yüksek tutularak alınan hız rakamları da rakip ortalamalarında.

Verilen şekillerin EV araçta güzel oturtulduğunu söylemek isterim.

Onun bir BMW olduğunu belli edecek ızgaradan vazgeçilmemiş.

i4 hava girişine ihtiyaç duymayacak olsa da markanın yüz hatları güncel stillerin izinde götürülmüş.

Profilden en dikkat çekici kısım, camlara verilen şekillerin de ızgara tipine benzemesi.

Aldığımız teknik bilgilere göre bataryalarının 600 km’lik menzille hareket edeceği söylendi.

Münih kentinde üretilecek i4, tahmini 4 saniyede hızlanması bekleniyor.

Sedan tarzın benimsendiği i4’ün maksimum 200 km/h son sürate ulaşacağı söylendi.

Sedan yapının benimsendiği oluşumda i4, Model S ile arasında yeni bir rekabet pazarı başlatmış olacak. Markanın teknik birimden sorumlu yöneticisi Harald Kruger, “İlk gösterimini geçtiğimiz yıl Frankfurt’ta gerçekleştirdiğimiz ve geleceğimizde önemli bir rol üstleneceğini belirttiğimiz iVision Dynamics’in gerçeğe dönüşeceğini açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde i4 hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Size BMW’nin planlarının ikinci aşamasından bahsedeyim. Firmaların 2025 yılına hedef koyması ve o yıla gelindiğinde çoğu marka modellerinin tamamını EV olarak göreceğiz. Bunların arasında en iddialı olanı BMW, olağan modellerin elektrikli versiyonu dışında farklı ürünlerle birlikte 25 EV araç üretimi konusunun da üzerinde duruldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum