Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Otonom ve Elektrikli Seçenekleriyle Düşündüğü iNext SUV Concept!

BMW’nin Otonom ve Elektrikli Seçenekleriyle Düşündüğü iNext SUV Concept!

Karşımızda duran kütlenin şekline, önceden de rastlamıştık. BMW’nin hazırladığı geleceğin araçlarında, benzer görünümlerde i4 Concept’i görmüştük. Modellerde fütüristik tasarım ışığı altında hareket eden Alman marka, aynı zamanda açtığı elektrikli araç Ar-Ge merkezleriyle de bütünlüğü sağlıyor.

X5 boyutlarında olacak son konsept iNext Vision, çok farklı amaçların peşinde. SUV klasmanında şimdiki modellerin şekillerini andırsa da iNext’in tasarımı özgün olacak. Sağlam bir mimari üzerinde düşünülen araç bakalım gelecekte bizlere ne gibi sunumlar yapmayı planlıyor.

Geleneksel ızgara tipinden BMW vazgeçmiyor.

iNext Vision elektrikli bir araç olarak lanse ettirildiğinden, böbrek ızgara aslında her hangi bir hava girişi için orada değil.

BMW panjuru farklı bir iş için düşünmüş. O kısım artık bir panel! Yani otonom sürüş için gerekli olacak sensörlerin toplandığı kısım diyebiliriz. Etrafı ışıklandırılan ızgara panelinin dar formlu farlarıyla uyumu süper!

BMW sayesinde uzay çağınının daha da yaklaştığını hissediyoruz.

iNext Vision’un tasarım kısmında, geleceğin modellerine aşılanacak noktalar yapılmış. Mars yüzeyine hazırlanmış gibi duran tekerlekleri, ışıklı kapı altaları ve aynı ön böbrek tipi panelin şekillerinde olan camlar bunlardan bazıları.

BMW’den gelen bu konsept duruşun, bir sonraki SUV’ların jenerasyonlarına aktarılacağını düşünüyoruz.

Direksiz şekilde, ince çerçevelerle etrafı dolanılan iNext Vision’nun cam alanlarının fazlalığı, ferah durmasını sağlamış. Arka stoplar da alıştığımızın aksine tek bir çizgi halinde duruyor.

Kabin kısmında Alman marka bir mesaj veriyor olabilir.

BMW, ileride kokpitin gerekli ögelerle, daha sade şekilde tasarımdan gidilebileceği yorumunu yapıyoruz. İnovatif fikirlerle ortada aracın her noktasını kontrol edebileceğiniz Led TV tadında bir bilgi ekranı yerleştirilmiş. Sanırız yan kısımdaki daha küçük ekran, dikiz aynası gibi düşünülmüş.

BMW, aracını ön ve arka olmak üzere iki elektrik motorla fuara getirmiş.

Tamamı elektrikli olacak aracın bataryaları zemine döşenmiş. iNext’in 4 saniyede kalkış yapacağı ve 611 km menzile sahip olacağı söylendi.

Alman otomotiv üreticisinin otonom aracı, rahat ve teknolojik kullanımların bir sinyali niteliğinde. Konsept araç, genel olarak yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Sonraki adımlarında iNext Vision daha anormal özelliklere karşımıza gelecektir…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum