Yatırım yapmaya başla!

BMW, Motor Üretimini Çaresizce İngiltere Dışına Çıkardı!

BMW, İngiltere'de ürettiği dört silindirli motor tesisini ülke dışına taşıyor!
BMW, Motor Üretimini Çaresizce İngiltere Dışına Çıkardı!

İngiltere’nin Avrupa Birliği çıkış süreçlerinde, etkilenen en büyük sektörlerden birisi otomotivdir. Üretimlerini Birleşik Krallık’a ağırlıklı yapan ve merkez tesisler kuran otomobil şirketleri, şimdi çok zor durumda. Son dönemlerde kızışan ortamlar neticesinde Opel, eğer ki kesin bir sonuçla kendilerine gelinmezse, Astra’nın üretimini İngiltere’de durduracağını söylemişti.

BMW de işin sıkıntısını çekecek firmaların başında geliyor. Sahibi olduğu Rolls Royce’nin kendi topraklarında üretiliyor olması ve desteğinin Almanya’dan gelmesi, tümüyle işlerini karıştırıyor. Detaylar aşağıda;

Reuters‘in haberinde de bu doğrulandı.

Anlaşmasız ayrılığın İngiltere için nasıl sonuçlar doğuracağı konuşulurken, BMW ise dört silindirli motorların üretimini ülke dışına alıyor. Model sınıflarını besleyen tesisin erken önlem ile birlikte farklı bir ülke sınırları içerisinde imalatın sürdürüleceği aktarıldı.

X3 SUV aracın da birleştirilmesinin yapıldığı ülke olan Birleşik Krallık, bu şansı kaybederek sürecin Güney Afrika’ya kaymasına sebep oldu. Şirketler, ağırlaşan vergiler yüzünden Avrupa’ya yapılacak ihracatın olmayacağını söylediler. Çareyi de fabrikaları kapatarak işlerini diğer ülkelerden yapmayı seçtiler.

BMW’nin yapım şefi Oliver Zipse,“İngiltere motor fabrikasının bu yılki üretimini istikrarlı tutacağını ve tesisin Birleşik Devletler’e daha fazla motor ihraç edeceğini belirtti. Şirket ayrıca , bu yıl Oxford’da üretilecek olan batarya-elektrik Mini Cooper SE’ninde tanıtımını hızlandıracak.” dedi.

BMW, daha önce Rolls Royce ve Mini’nin fabrikalarını kapatmayı düşünmüştü.

Geçtiğimiz senelerde BMW’nin aldığı bir karar doğrultusunda, 4 büyük üretim tesisinin kapatılacağı söylenmişti. Sahibi olduğu dünyanın en prestijli markanın kendisine zorluk çıkardığı gerekçesiyle, ticari anlaşmaların yeniden gözden geçirileceği bizlere aktarılmıştı.

İlginizi Çekebilir :

BMW, araç parçalarının %90’lık bir oranını Avrupa’dan ithal ettiği için vergi tarifeleri, zarar etmelerine yol açacaktı. Bavyeralı markanın aldığı son karar, motor fabrikası kapatma yönünde oldu. Bunun etki ve sonuçları nasıl olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum