Paylaşım
in G+

BMW M8’in Nürburgring Testinde Çıkarttığı Motor Sesi Harika!

 

19 yıllık bir bekleyişin ardından geçtiğimiz Haziran ayında 8 Serisi’ni yenilenmiş haliyle görmüştük. İncelememizde her şeyin hesaplanmış bir düzlem üzerinde, insanlara eski versiyondaki o hissiyat verilmeye çalışılmış. Coupe versiyonun çıkışı ardından Eylül ayında üstü açık varyantını az kamuflajla görmüştük.

Gelen yeni görüntülerde BMW, en gürültülü 8 Serisi’ni Nürburgring’teki hazırlık aşamalarına rastlıyoruz. Çıkışına bir süre daha olan M8, oldukça güçlü bir makine olacak. Kuşkusuz hıza odaklı düşünülen spor BMW’de yine 4.0L V8 çift turbo motor olacak.

Digital ortamda sizlere gösterdiğimiz M8 görselleri birazda olsa dış yapısı hakkında sizlere fikir verebilir. M Dizayn ekibinin görsel çalışmalarında çok iyi olacağını biliyoruz. Onun dışında dış kupada oluşturulacak ve aracın aerodinamik yapısını tamamlayacak parçaları da göreceğiz.

Aynı hacim olacak dediğimiz M8, 850 gibi de güçlere sahip olmayacak. Aracın nokta atışı yapmak için 700 beygirle çıkışı ön görülüyor. Elbette test aşamasında olduğu için kesin bir şey yok.

Hızlanmasını 3 saniye civalarında tahmin ediyoruz. Maksimum hızlarda ise sınırlama olmadığı sürece +350 km/h hızlara rahatlıkla ulaşabilecek kapasitede olacağını düşünebiliriz.

Paratic Piyasalar

Bunu okuyan bunları da okur