Yatırım yapmaya başla!

BMW M “Bağımsız Spor Otomobil” Yapımına Geçiyor!

Artık markaların güç birimleri kendi araçlarına yapmaya başladı ve premium tarafta girişimi BMW M Birimi yapacak!
BMW M “Bağımsız Spor Otomobil” Yapımına Geçiyor!

Geçtiğimiz aylarda BMW markasının güç yöneticisi M’in özel bir model üzerinde çalıştığını ve bağımsız bir spor araba yapabileceğinden söz etmiştik. Carbuzz‘dan aldığımız habere göre Alman model geliştiricisi özgün bir spor araba yapımı için kolları sıvıyor. M patronu Markus Flasch, araç yapımının somutlaştırıldığını söyledi.

Çıkacak yeni M aracının saldırı tarafı Mercedes-AMG One olmayacak. Hiper araç klasmanından çok süper spor arabalarla yarıştırılacak. Bunun için de AMG GT S‘i örnek verebiliriz. M’den çıkacak bir modelin kapasitesi şimdiden merak konusu oldu. Normal bir 3 Serisi veya 5 Serisi’nden M3-M5 varyantlarına dönüşümde neler olduğunu biliyoruz. Detaylar aşağıda;

BMW M patronu Markus Flasch, “yeni bir şey için somut planlarımız var.” dedi.

BMW M bölümü kendine ait bir modeli en son 1981 yılında yaptı ve o da M1’di. Aracı merak ediyorsanız 25 sene sonra bulunan bir örneğine buradan bakabilirsiniz. Araç geliştiricisinin yeni bir model yapımı için çalışmalara başladığını duyduğumuzda istemsizce bir hiper otomobil olacağını düşündük. Bizim gibi düşünen olmuş ki Flash erkenden bu soruyu cevaplamış.

BMW M’nin bir Mercedes-AMG One rakibi yapma olasılığını sorulduğunda, “Çok sayıda rekabetçi mühendisimiz olduğu için büyüleyici bir düşünce. Bu yüzden bir halo araba her zaman heyecan verici bir fikir. Ama M o kadar güçlü ki, 2019 şimdiye kadarki en iyi satış yılımız olacak. İş dünyası ve imaj açısından bu gerekliyse biraz karıştırıldım. Fikir hoşuma gidiyor ama bir iş yapılması gerekiyor.” dedi.

M aracının elektrikli aktarım organıyla gelmesi ağır basıyor.

Konuşmaların devamında bağımsız M spor otomobilinin hibrit ve tamamen elektrikli bir yapıyı benimseyebileceği söylendi. Flasch, “Elektrikli model üzerinde çalışıyoruz ve tamamen elektrikli otomobiller üzerinde çalışıyoruz, ancak bu seçenekleri yalnızca karakter açısından, avantaj sundukları zaman getireceğiz. Sadece pazarda belirli bir güç aktarma organı türünde ilk olmak için yapmayacağız. Selefi olmayan yepyeni bir model, selefi olan bir modelden daha uygun” diyerek konuşmasını bitiren M patronu, güzel şeylerden söz etti.

M’e uygun bir karoser tipi düşünürken aklımız Frankfurt Fuarı’na gitti ve gösterilen Vision M Next geldi. i8’nin halefi olarak söylense de M birim aracı da olma ihtimali var. Eğer dediğimiz gibi olursa da BMW’nin önceden dediği i8 sonlandırılması gerçekleşebilir. Şimdi M’den model bekleme zamanı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum