Yatırım yapmaya başla!

BMW, 530e Modelinde Wireless Kablosuz Şarj Cihazını Sunuyor!

Alman BMW, elektrikli araçlarında fiş ihtiyacını ortadan kaldıracak yeni şarj teknolojisini tanıttı!
BMW, 530e Modelinde Wireless Kablosuz Şarj Cihazını Sunuyor!

BMW, ilerleyen yıllarda daha basit olacak ancak günümüzde sorun olan bir şeye çözüm getiriyor. Fosil yakıtlı araçların yakıt dolumları kadar şu anda basit olmayan elektrikli araçlar, menzil oluşturabilmek için belirli sürelere ihtiyaç duyuyor. O yüzden tamamı elektrikli araç yerine tercihler hibrit destekli otomobillere olmaktadır. Alman marka da benzinli motorlarla hareket eden elektrik motorunun şarj dolumunu oldukça basite indirgemiş.

Lansmanını yaptığı kablosuz şarj, portatif olması ile beraber mantıklıda! İnovasyon açısından düşünüldüğünde insanların bu icadı kullanmama gibi bir ihtimal olacağı aklımıza gelmiyor. BMW’nin şimdilik tek modelde sunacak olmasından dolayı mutlaka şarj pedin de belirli yaygınlaşma dönemi olacaktır.

Aracınızı GroundPad Üzerine Park Etmeniz Yeterli Olacaktır

Aracınızı GroundPad Üzerine Park Etmeniz Yeterli OlcaktırSistem o kadar basite indirgenmiş ki sürücüler neredeyse hiç bir şey yapmayacaklar. Garajınızın taban kısmına yerleştirilecek GroundPad‘i destekleyecek  5 Serisi’nin altına CarPad monte ediliyor. Cihazın kullanımı için sadece garaj üzerinden konuşmuş olsakta, iki cihazı minimum 8 santim yaklaştırdığımız bir ortam yeterli.

İki cihaz 8 cm aralıkta manyetik alan oluşturuyor ve piller sadece 3.5 saatte doldurabiliyor. 3.2 kW güç ile doldurulacak batarya her hangi bir tuşa veya fişe ihtiyaç duymuyor.

BMW Temmuz Ayında Çıkartacak 530e’lerde Uzaktan Şarj Sistemini Sunacak

BMW Temmuz Ayında Çıkartacak 530e'lerde Uzaktan Şarj Sistemini Sunacakİlk seri Almanya’da kullanılmak üzere çıkartılacak. Ancak 2018 Temmuz’undan kısa süre sonrasında ABD, İngiltere, Japonya ve Çin‘e de şarj sistemi ulaştırılacak. Sadece bu ülkelerle de sınırlı olacağını düşünmüyorum. Tahmini olarak 2 sene içerisinde hem 530e’den farklı model seçeneklerinde sunulup hem de Türkiye dahil birçok ülkede GroundPad şarj teknolojisini göreceğiz.

Dünyada bir ilk olarak entegre endüktif şarjı kullanan BMW, bu alanda öncü olacaktır. Tak – çıkar şarjlara ek olarak koyulacak BMW patentli plug – in hibrit pil dolum ünitesinin Mercedes, Audi ve VW grubunda yaygınlaşacağını düşünüyorum!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum