Yatırım yapmaya başla!

BMW, Elektriğe Geçilen Dönemde Dizel Motor Hakkında İlginç Şeyler Söyledi!

BMW, en çok yatırım yaptığı alanlardan birisi olan elektrikli arabalara karşı dizel ve benzinli modeller için şaşırtıcı şeyler söyledi.
BMW, Elektriğe Geçilen Dönemde Dizel Motor Hakkında İlginç Şeyler Söyledi!

BMW, elektrikli araç dünyasına yeni ürünler sunarken, dizel motorlar hakkında çarpıcı şeyler söyledi. Bavyeralı şirket, şu andaki dizele karşı açılan savaşa rağmen, uzun yıllar boyunca insanların halen daha motorin yakıtlı araçları kullanacağını söyledi. Belki yüzyıl önce bulunan ve kullanılan elektrikli araçların son 5 senedeki artışına göre BMW’nin hem dizel hem de benzinli motorlar hakkında düşünceleri ilgi çekti.

Açıklamayı, şirketin Teknik Sorumlusu Klaus Froelich yaptı. Yaptığımız bir haberimizde tamamı elektrikli otomobil piyasasını elinde tutan Tesla’nın Hyundai tarafından tehlike altında olduğunu yazmıştık. Aşırı yatırımların sürdüğü elektrifikasyon dünyasında içten yanmalı motorların varlığının ne kadar sürdürüleceği konuşuluyor. İşte BMW’nin yapmış olduğu açıklama;

Klaus Froelich, dizel ve benzinli araçların bitmesinin kolay olmayacağını dile getirdi.

İddia büyük ve EV sektöründeki ilerleyişe göre ters görüşler var. BMW’nin teknik sorumlusunun açıklamasında dizellerin 20 yıl, benzinlilerin 30 yıl daha var olacağını söyledi. İnsanların dizel satış değeri ve ICE satış değeri hakkında endişelerini bırakmasını aktardı.

Münih’teki NextGen etkinliğinde BMW, “2025 yılına kadar elektrikli satışların yüzde 30’unun en iyi varsayımı, araçlarımızın en az %80’inin içten yanmalı bir motora sahip olacağı anlamına geliyor. Rusya, Orta Doğu ve batı, Çin’in iç kısmı gibi şarj altyapısı olmayan alanları görüyoruz, böylece 10 ila 15 yıl boyunca benzinli motorlara güvenecekler.” dedi.

Çin’in kıyı kesimi, Pekin ve Şangay gibi büyük şehirlerin yalnızca 10 yıl içerisinde pilli olacağını söylenirken, Avrupa’nın hibrid modellere daha açık davranması gerektiği vurgulandı. Bu arada “ABD’de, batarya-elektrikli araçlar çoğunlukla Batı Kıyısı’nda ve Doğu’nun bazı bölgelerinde satacaktır, ancak ana akım olmayacaklar.” şeklinde BMW’den yorum geldi.

Yine belirli bir zaman sonra içten yanmalıların portföyünün daralma gerçeğinin kabul edilmesi gerektiği belirtildi.

Autonews Europe‘ye göre BMW, 1.5L 3 silindirli ünitesini sabitleyecek çünkü AB emisyon standartlarını karşılamasının şirkete pahalıya mal olacağını aktardı. Bir zaman sonra Alman markanın amiral segmente verdiği 750d‘nin dört turbo düzenini ikiye indirmesi gerektiğini, zira inşa etmenin çok pahalı ve karmaşık olacağını söylendi.

Zorlaşan durumlardan bir tanesi de V12’lerin her yıl revizyon geçirmesi. Konunun devamında; özellikle Çin pazarında V12’nin yeni emisyon düzenlemelerine karşı güncelleme yapılacağı, bununda yatırım demek olduğu söylendi.

V12 motorlu modellerin dünya çapında 5.000 adet satması durumunda, Rolls Royce’yi de kapsayan binlerce dolarlık ek maliyete sürecinin başlayacağı konuşuldu.

Biliyoruz ki Mercedes, 12 silindirli motorların artık bırakılma zamanının geldiğini söylemişti. Ağır emisyon kuralları yüzünden VW ve grubuna bağlı markalar da V8 turbo destekli motorlar devreye alınmıştı. Spor araba ve süper spor SUV’larda kullanılan genel ünite tarzının da 4.0L olduğunu görmüştük. BMW’nin dizel için 20, benzinli için 30 yıl olan yaşam süresinin gerçekçiliğini zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum