Yatırım yapmaya başla!

BMW 3 Serisinin Yükselişi: “X-Cross”

BMW'nin 3 Serisi'nin en yüksek hali X-Cross ile tanışın!
BMW 3 Serisinin Yükselişi: “X-Cross”

X-Cross yapı olarak güzel gelse de altında biraz geç kalınmışlık yatıyor. Dünyada özellikle Alman markalar, SUV’un  ateşlenmediği zamanlarda wagon 4×4‘lerin varlığına inanıyorlardı. Audi, Avant versiyonlarla bu işin duayeni olduğunu defalarca kanıtlamıştı. Mercedes ise orta üst sınıfta E all Terrain ile giriş yapmıştı. Peki bu saatten sonra şirketlerin bu gibi yapılara yatırım yapması ne kadar mantıklı?

Audi ve Volvo’nun neler yaptığını ortaya koyacak olursak; A6 Allroad Quattro ve bir kazada sağlamlığı ile göz dolduran XC70‘in bizce o alanda kalıplaşmış başarıları var. Wagon alana olan yatırımları minimum ölçü de olan BMW için X-Cross tasarımı Nikita Aksyonov‘dan gelmiş…

X-Cross Sedan ve Wagon Yapıda Düşünülmüş

X-Cross Sedan ve Wagon Yapıda DüşünülmüşPremium sınıfı B segmente çevirmesiyle gördüğümüz Aksyonov, yine olmayan bir model hayal etmiş. BMW’nin başarı sağlayamadığı wagona hitaben X-Cross fena durmuyor. F30 3 Serisi üzerinden yapılan dijital çizimler, otomobildeki iki karakterin birleştirilmesi olmuş.

O kadar ki BMW severlerden biri markanın Audi RS4 gibi dillere destan model olmadığı için dizel 3 wagonu M3 Wagon’a dönüştürmüştü.

Gördüğümüz F30’da geleneksel tampon difüzörünü görmekteyiz. M jantlar inç olarak büyütülmüş. 3 Serisi’ni asıl X-Cross yapan ise yerden yüksekliği ile dört tekerleğe sağlanan xDrive sürüş sistemi. Düşündüren ise BMW’nin X-Cross’u çıkardığını varsayalım; Audi A4’ün pastasından ne kadar pay alabileceği!

Lada Vesta Cross gibi 3 Sedan X-Cross’un olması biraz garip olur. Ayrıca BMW’nin artık olayı tamamen bitirdiği X SUV ailesi dışında, Nikita’nın düşündüğü gibi cross tarzı araçları bu saatten sonra yapacağını zannetmiyoruz. Sizce BMW 3 ve 5 serilerine X-Cross serileri yapmalı mı veya mantıklı mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum