Yatırım yapmaya başla!

Hayatına Dizel Wagon Olarak Başlayıp Dünyada İlk “M3 Touring”e Dönüşen 3 Serisi

BMW'nin dizel 3 Serisi Touring modeline yapılan modifiye, efsaneler arasına girebilecek seviyede. Bakalım bu kadar önemli neler yapılmış!
Hayatına Dizel Wagon Olarak Başlayıp Dünyada İlk “M3 Touring”e Dönüşen 3 Serisi

BMW, yıllardır herkesin merak ettiği bir konu üzerinde halen daha açıklama yapmış değil! Bazı içeriklerimizde de birazdan diyeceğimiz konuya birçok kere değinmişizdir. Alman markanın sedan dört kapı ve tek kapı sınıflarında enfes güçler üretebilen modellere sahip. Mesela ölümsüz M3‘e bir kısım insanın ayrı bir hayranlığı var.

Ancak yeni yüzüyle gelen Audi RS4 ve Mercedes’in C63 AMG Wagon’a BMW’nin eşdeğer diyebileceğimiz bir modeli bulunmuyor. Bizlerinde tek merak etttiği bu kısım! Yine böyle bir makine hayalini kuran biri, dizel olarak hayata gelen bir F31 dizeli, dünya da ilk olduğu düşünülen M3 Touring şekline getirilmiş.

Sahibi Manuel Üretimli Bir M3 Wagon Ortaya Çıkarmış

Gördüğünüz ilk anda 3 Serisi’nin önceden daha sade yapılı, orta süratlerde giden bir wagon olduğunu anlamanız gerçekten biraz zor. Buna yakın bir çalışmayı biraz araştırırsak mutlaka Alpina‘dan çıkacaktır.

Genelde BMW modellerinin normal olmayan versiyonlarını bu firma yapmaktadır. Ancak o bile M3 motorunu yerleştirecek kadar ileriye gitmemiştir.

3 Touring Stage 2 Paketiyle Modifiye Edilmiş

3 Touring Stage 2 Paketiyle Modifiye EdilmişWagon üzerine uygulanan tuning çalışmalarının sedan bir M3’ten farkı yok. M kostümün giydirilmesinde tampon karbon lip, geniş hava açıklığı ve ızgaraya takılan M ibaresi rol alıyor.

Dizel 3 Touring’i ilk bakışta kim olursa olsun, sonradan yapılan klasik modifiye uygulaması zanneder. Keza arka difüzörde toplanan dört çıkışlı egzozun her birinden duman çıktığını görene kadar!

Dünyada Tek Örneği Olan 3 Dizele M3 Motoru Yerleştirilmiş

M4’e ait bir ön kaput ve sedan M3’lere ait Competition Package‘de uygulamalar arasında. Kaput altında yapılan çalışmalarda; fabrikasyon dizel ünite alınıp, yerine S55 ünite koduyla çıkan M3’ün 3.0L 6 silindirli motoru konumlandırılmış.

Bazı ekstra uygulama ve yazılımlarla 460  ps olması gereken güç 530 olarak kaydedilmiş. Yani dizel wagon şu anda sedan M3’ün en üst CS’sinden bile daha güçlü!

Böylelikle herkes dünya gözüyle M3’ün wagonun nasıl olduğunu görmüş oldu. Belki bir sonraki kasa değişiminde fabrikasyon M3 Touring‘i BMW sunar!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum