Yatırım yapmaya başla!

BlackRock: Tarifeler Çin’i Yavaşlatırken Uzun Vadeli Yatırımlara Teşvik Ediyor

BlackRock’ın üst düzey yöneticilerinden Jeff Shen, tarifeler ve yatırımcılarla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Detaylar şöyle;
BlackRock: Tarifeler Çin’i Yavaşlatırken Uzun Vadeli Yatırımlara Teşvik Ediyor

Uluslararası yatırım kuruluşu BlackRock’ın üst düzey yöneticilerinden Jeff Shen, Washington ile Pekin arasındaki tarifelerin ekonomisini modernize etmeye çalışırken Çin’in finansal sorunlarını kötüleştirdiğini söyledi. ABD ve Çin piyasalarındaki kargaşaya rağmen Shen, yatırımcıların kayıplarını azaltabileceğini, hatta uygun adımları atmaları halinde kendilerini iyi bir satın alma fırsatı için konumlandırabileceklerini vurguladı.

Tarifelerin bir nevi katalizör görevi gördüğünü dile getiren BlackRock yöneticisi, Çin’in bir kaldıraçsızlık sürecinden ve ekonomisini yeniden konumlandırma sürecinden geçtiğini belirtti ve; “bu geçişin bir parçası, tarifeler de yardım etmiyor” ifadelerini kullandı.

Pazartesi günü San Francisco’da düzenlenen yıllık Sohn konferansında konuşan Shen, Çin-ABD arasındaki tarife savaşıyla ilgili görüş bildirdi.

BlackRock Yöneticisi Jeff ShenTarifelerin olmaması durumunda Çin ekonomisinin tampon önlemlerle daha yumuşak bir geçiş yapabileceğini dile getiren Shen; “fakat tamponlar ortadan kaldırıldı ve geçiş süreci daha zorlu hale geldi” dedi. Bu noktada, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın şu anda yaklaşık 6.4 trilyon doları yönettiği ve firmanın aktif özkaynak işine giderek daha fazla yatırım yaptığı, nicel ve veri bilimleri ne on milyarlarca dolar harcadığı hatırlatıldı.

Jeff Shen de bu yeni teknoloji türlerinin BlackRock’ın uydudan alınan imgelerin pek umut vadetmediği Çin’de dahil dünya çapındaki ekonomik aktiviteleri izlemesine yardım ettiğini söyledi.

BlackRock Dünyadaki Ekonomik Aktiviteleri İzliyor Shen ayrıca: “Şu anda önemli bir yavaşlama görüyoruz. Sanırım yavaşlama ikinci çeyrekte başlamıştı ve ben bunun Eylül ve Ekim aylarında devam ettiğini düşünüyorum.” ifadeleriyle dikkat çekti. Küresel şirketlerin Çin hakkında nasıl düşündüklerini görmek için küresel şirketlerin Çin hakkında nasıl konuştuklarına baktıklarını aktaran Shen; “yaz aylarında makul derecede istikrarlı olan duruşları, yavaşlama görüyor” dedi.

İlgili haberde; en son kazanç raporunda şirketin yönetimi altındaki varlıkları üçüncü çeyrekte yüzde 8 oranında arttığı bilgisi verildi.

BlackRock Üçüncü Çeyrek Sonuçları Ancak şirketin hisseleri Ocak’tan bu yana neredeyse yüzde 24 düşmüştü. Yine de Shen ABD- Çin piyasalarındaki kargaşaya rağmen yatırımcıların kayıplarını hafifletebileceğini, hatta uygun adımları atmaları halinde kendilerini iyi bir satın alma fırsatı için konumlandırabileceklerini vurguladı.

Risk yönetiminin ve çeşitliliğin mevcut ortamda kritik olduğunu dile getiren Shen, yatırım ufkundan bakıldığında yatırımcılar için uzun bir yatırım ufkunun önemli olduğunu belirtti. ABD’de olup biten bir sürü şey olduğunu kaydeden Shen, tüm kaynakları aynı işe yatırmamanın en iyi seçenek olduğunu aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum