Yatırım yapmaya başla!

Bitpay Bulut Madencilik ve Kumar İşlemleri için Ödeme Yasağı Getirdi

Bitcoin tabanlı ödeme sistemi olan Bitpay, güncellediği kullanım şartları ile dikkat çekti. Birçok alanda kısıtlamaya giden şirketle ilgili detaylar şu şekilde:
Bitpay Bulut Madencilik ve Kumar İşlemleri için Ödeme Yasağı Getirdi

Bitcoin her ne kadar özgürce harcanması için yaratılmış olsa da kullanılabilirliğin ve güvenin artırılması için bazı kısıtlamalara gidilmesi gerektiği düşünülüyor. Bu konuda Bitpay büyük bir adım attı ve getirdiği yeni kullanım şartları ile fazlasıyla dikkat çekti. Atlanta Georgia merkezli şirket; cinsel içerikler, bulut madencilik ve kumar için yapılan işlemleri yasakladı.

2 Şubat tarihinde kullanım şartlarını güncelleyen şirket, birçok konuda kısıtlamaya giderek dikkat çekti.

Bitpay Kullanım Şartlarını Yeniledi

Kısıtlamalar arasında; uyuşturucu, çeşitli kimyasallar, madde satışı, nakit ve benzerleri, fikri mülkiyet haklarını ihlal eden ürünler, ateşli silahlar, patlayıcı maddeler (havai fişek dahil) ve mühimmat gibi birçok madde yer alıyor.

Aynı zamanda üçüncü şahısların kişisel bilgilerini gösteren işlemler, ponzi, çabuk zengin olmayı vadeden işlemler ve bulut madencilikte de kısıtlamaya gidildi.

Bulut Madencilik ve Ponzi İşlemlerine Sınırlama

Bunlar dışında; borç ödeme ve kredi notu yükseltme gibi konular da yeni şartlar arasına eklenmiş durumda. Ayrıca Kratom ve Nootropics’i kapsayan maddelerde yeni şartlar arasında bulunuyor.

Şirketin kullanım şartları arasında incelemeye tabi tutulan alanlar da açıkça belirtilmiş durumda.

Bitpay Bazı Alanları İncelemeye Tabi Tuttu

Bu alanlar; forex, e-cüzdan, bitcoin madencilik donanımları satan şirketler, nakit para yatırma sistemleri, bankacılık, offshore bankacılık, finans, yatırım, yatırım araçları veya kumar gibi işlemler için incelemeler devam ediyor. Ayrıca cüzdanların kaybolmaması için de çeşitli uyarılarda bulunuluyor.

Bitpay’in son güncellemesinden bu yana yeni şartlara uyum göstermeyen web siteleri ile ilişkisini sonlandıracağı konuşulmaya başlandı.

Bitpay Uyarı Bildirisi

Cinsel içerikli web sitelerinde kurallara uymayan şirketler için 2 ay süre verildiği de söylenenler arasında yer alıyor. Bitpay’den yapılan bir bildiride ise kullanım şartlarının güncellendiği, cinsel içerikli ödeme işlemlerinin yakın zamanda geçersiz olacağı açıklandı. Yapılacak işlemin maliyetli olduğunu bildiklerini ama alternatif ödeme sağlayıcı bulabilmek için 2 ay süre tanıdıklarını da belirttiler. Hesapların ise 25 Nisan 2018 tarihinde devre dışı bırakılacağını söylediler.

Güncelleme için yapılan yorumlara göz attığımızda ise hem iyi hem de kötü tepkiler göze çarpıyor.

Bitpay Kullanıcı Tepkileri

Bazı kullanıcılar “son derece saçma” bir güncelleme olduğunu dile getirerek, bir daha Bitpay kullanmayacakları yorumunu yapıyorlar. Yapılan güncellemenin bitcoin mantığıyla alakasız olduğunu, sert bir şekilde dile getirdiler. Bazı kullanıcıların ise kripto paraya güven için böyle bir uygulamanın gerekli olduğu görüşünü savundular.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum