Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bithumb Borsası, Mobilde KYC’si Olmayan Yabancıları Yasaklıyor

Borsa düzenleyicilerin taleplerine uygun hareket ediyor.
Bithumb Borsası, Mobilde KYC’si Olmayan Yabancıları Yasaklıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Koreli kripto borsası Bithumb’ın, mobil tabanlı KYC doğrulamasını tamamlamayan yabancılara yasaklandığı bildirildi. Borsada işlem yapmak isteyen yabancıların mobil doğrulama yoluyla KYC işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Bithumb’ın daha katı KYC gereksinimleri için yaptığı hamle, ülkenin sıkılaştırılmış Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemeleriyle uyumlu görünüyor. Daha önce paylaşılan bir raporda Seul Merkez Gümrük İdaresinin, 1,48 milyar dolar değerinde yasadışı kripto işlemlerini tamamlayan 33 kişinin izini sürdüğü bildirilmişti.

Bithumb, yüksek riskli yargı bölgelerinden kayıt olan hesapların yanı sıra Mali Eylem Görev Gücü’nün artırılmış izleme listesine dahil olan ülkelerden gelen hesaplara da kısıtlamalar getirmişti.

Yapılan düzenleme ile Güney Koreli kripto borsalarının tüm müşterileri için gerçek isimli banka hesapları tutması gerekiyor. Ülkedeki borsalar, Kara Para Aklamayı Önleme çabalarını uygulamak için daha güçlü KYC kontrolleri ve ticaret kısıtlamaları dahil olmak üzere yeni önlemler getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Myanmar, Barbados, İzlanda, İran, Kuzey Kore ve 15 ülkeden daha gelen kişilerin Güney Kore’deki borsa hesapları yasaklanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu