Yatırım yapmaya başla!

Çin’de Bitcoini Yasaklamak Mümkün Değil!

Çin'deki yasaklama haberlerine karşı gelen açıklamalar, yatırımcıların yüreğine su serpti. İşte detaylar;
Çin’de Bitcoini Yasaklamak Mümkün Değil!

Çin’in bitcoin ICO’larını banlamasıyla başlayan endişeler, kripto para borsalarının kapatılacağı haberleri ile artmıştı. Bitcoin ise rekor yükselişlerini sonlandırarak sert düşüş yaşamıştı. Buna karşın kesin ve net bir açıklamanın yapılmamış olması da bunların tamamen söylentiden ibaret olduğunu göstermişti. Yine de Çin’de böyle bir yasaklama yapılacağı söylentileri, piyasayı alt üst etmeyi başarmıştı.

Şimdi ise Çin’in önemli haber kaynaklarından People, Çin’de bitcoini yasaklamanın mümkün olmadığını belirten bir yazı yayınladı.

Bitcoini Çin'de Yasaklamak Mümkün Değil

Yazının sahibi Guanghua Üniversitesi profesörü Liu Xiaolei ve kendisi ekonomi alanında saygı duyulan isimlerden birisi. Liu’nun yazısında belirttiklerine göre yasaklama ile ilgili herhangi bir belirti yok. Yetkililerin ise yalnızca kripto para piyasasının yerel ekonomide spekülatif hareketleri arttırma potansiyeli konusunda endişeli olduğunu söyledi.

Liu, bitcoin başta olmak üzere bütün kripto paraların spekülasyonlarla hareket ettiğini ve bunun Çin’de endişe yarattığını belirtti.

Bitcoin Spekülasyonları Çin'de Endişe Yarattı

Merkezi olmayan P2P olarak kripto para ticaretinin yapıldığını belirten profesör, bitcoini yasaklamanın gerçekçi veya uygulanabilir bir yöntem olmadığına dikkat çekti.

Bitcoinin Yasaklanması Gerçekçi Olmaz

Profesör Liu, bitcoinin yerel ekonomide değeri olmadığını, sadece spekülatif bir yatırım olarak değeri olabileceğini ifade etti. Ülkede sadece spekülasyonu sınırlandırmak için böyle bir kısıtlamaya gidilebileceğine dikkat çekti.

Yerel Ekonomide Bitcoinin Değeri Yok

People’da yayınlanan yazı ile dikkatleri çeken ve adeta yatırımcıların yüreğine su serpen profesör, tüm detayları ile kripto paralar ve ICO’lar ile ilgili görüşlerini anlattı. Aynı zamanda kripto para ticaretinin belli bir denetim mekanizmasından geçmesi gerektiğini ve bunun mümkün olduğunu söyledi. Gerekli kontrollerin yürürlüğe girmesiyle birlikte sorunsuz bir şekilde piyasanın işleyebileceğine dikkat çekti.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un yaptığı açıklamalarla sert düşüş gösteren bitcoin, bugün 3775,67 dolardan işlem görüyor. Dün ise % 4,03 oranındaki düşüşle 3981,15 dolar seviyesindeydi. Anlayacağını yükselişler tam gaz devam ederken yaşanan spekülasyonlar ani düşüşleri beraberinde getiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum