Yatırım yapmaya başla!

Dipte Uzun Süre Kalmayan Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Trendi Yakalamış Olabilir

Bitcoinin gülmeyen yüzü, 22 Haziran'da görülen dip sonrasında yeni bir yükselişe işaret ediyor olabilir. Bazı analistler ise düşüşün 1100 dolara kadar devam edeceğini söylüyor. İşte detaylar;
Dipte Uzun Süre Kalmayan Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Trendi Yakalamış Olabilir

Bitcoinin 2018 performansı rekor arayışında olan yatırımcıları üzdü. Çünkü 2017 yılında görülen ani yükselişler, birçok kişinin varını yoğunu bitcoine yatırmasına neden olmuş ve bu yılda da benzer hareketlerin görüleceği tahmin edilmişti. Ama yılın ilk yarısı düşüşlerle geçti ve ara ara görülen dip seviyeler yatırımcının umudunu kesmesine neden oldu. 22 Haziran 2018 tarihinde görülen 5941 dolarlık dip seviye ise yılın en düşüğü olarak kaydedildi.

Bitcoin dip seviyesi olan 5941 dolar sonrasında yukarı yönde hareket etti ve dün 6344 dolara çıktı.

Bitcoin Yeniden Yükseliyor mu?

Bitcoindeki dip seviyenin, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı olabileceği yorumları yapıldı. 22 Haziran sonrasında yükselişe geçen bitcoin bugüne 6260,4 dolardan başlangıç yaptı. Öğlene kadar kaydedilen en yüksek seviye ise 6286,36 dolar oldu. Piyasa büyüklüğü 107 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Bitcoin Fiyatındaki Son Değişimleri Buradan Takip Edebilirsiniz…

Bitcoinde yükseliş beklentileri ise yeniden başladı ve piyasaya basılan 250 milyon dolarlık tether kanıt olarak gösterildi.

250 Milyon Dolarlık Tether Token'ı

Bitcoinin 20 bin dolarlık rekorunun manipülasyon kaynaklı olduğu yönünde araştırmalar yapılmıştı. Sonucunda da Bitfinex tarafından yaratılan tetherin fiyat yükselişini sağladığı ortaya atılmıştı. 25 Haziran tarihinde 250 milyon tether token’ı piyasaya sürüldü. Bu durumun ise bitcoin fiyatını yükseltebileceği söyleniyor.

Tether token’ları ile spekülasyonlar yayılırken, bitcoinde 3 gündür görülen yükseliş yatırımcıya umut veriyor.

Bitcoin 3 Gündür Yükseliyor

Bitcoin fiyatının düşük olması ise alım için fırsat olabilir. Özellikle 22 Haziran tarihinde görülen dipten alım yapan yatırımcıların, bu durumu bekledikleri söylenmeye başlandı. Dolayısıyla bir yandan bitcoinin yeniden yükseleceği, diğer yandan da manipülasyon kaynaklı güvensizlik söylentileri yayılmaya başladı.

Yükseliş beklentilerine ek olarak yapılan bazı analizler ise 1100 dolara kadar düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin 1100 Doları Görebilir mi?

Yılın üçüncü çeyreğine girmeye hazırlanırken, bitcoinde düşüşün tam anlamıyla şekillenmediği dile getiriliyor. Yani dip seviyenin 5000 dolar değil, 1000 dolara yakın seviyeler olduğu söyleniyor. Geçmiş yıllarla birlikte yorumlanarak yapılan analizler, kademeli bir düşüşe işaret ediyor.

Önce 5000 dolarlık bir psikolojik sınırın, ardından da 3000 ve 1100 dolarlık seviyelerin görülebileceği söyleniyor. Kripto para analistleri tarafından hazırlanan grafikler, bu düşüşün gerçekleşme ihtimalini yüksek gösteriyor. Ama kripto para piyasası için sadece teknik analizlere bakarak yorum yapmanın imkansız olduğu da biliniyor. Bu süreçte yaşanacak bir manipülasyon veya Güney Kore’de yaşanan hırsızlıklar gibi nedenlerle beklentilerin yönü değişebilir. Bu nedenle her duruma hazırlıklı olmak gerektiği unutulmamalıdır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum