Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 7000 Dolar Sınırında! Vadeli İşlem Sevinciyle Gelen Yükselişin Detayları

Hala bitcoin almamış olanlar biraz üzülebilir; ama bitcoin tam olarak 6500 dolara yükseldi. İşte vadeli işlem haberiyle gelen yükselişin detayları…
Bitcoin 7000 Dolar Sınırında! Vadeli İşlem Sevinciyle Gelen Yükselişin Detayları

Bitcoin aksi görüşlere rağmen hızlı yükselişini sürdürüyor. Kimi kredi çekip kimi arabasını satıp bitcoin almanın peşinde. Ama birkaç gün önce bitcoin alan kişiler, şu an değerlenen yatırımlarının keyfini sürüyor. Çünkü bitcoin, vadeli işlem sözleşmelerinin yatırıma açılacağının duyurulmasıyla birlikte tam olarak 6500 dolara yükseldi.

Finans devi CME Group bitcoine dayalı vadeli işlem sözleşmeleri üzerinde çalışmayı planladığını duyurdu.

CME Group Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri

CME Group, dünyanın en büyük vadeli işlemler ve opsiyon borsası işletmecisidir. Onun tarafından yapılan bir açıklama doğal olarak büyük bir etki yaratmaktadır. 2017 yılının 4. çeyreğinde bitcoinde vadeli işlemlere başlanması ile ilgili planlarının olduğunu açıklaması, kripto paraya yeni bir rekor getirmiştir.

CME Group, gerekli düzenleyici kurumların onayını beklediğini açıkladı ve müşterilerin yoğun bir ilgi gösterdiğini dile getirdi.

CME Group Müşterileri Bitcoin İlgisi

Yılsonunda bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin arzına başlayacağını duyurmasıyla birlikte bitcoin yükselişe geçti. Vadeli işlem haberi, bitcoinin saygınlık kazanacağı düşüncelerini ön plana çıkarttı. Bu düşüncelerle birlikte 6500 doları geride bırakmış oldu.

Bitcoin için vadeli işlem gibi geleceğe yönelik planların yapılması, sanal paralar için önemli bir destek oldu.

Vadeli İşlem Bitcoine Güven Getirdi

CME Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Terry Duffy, gelişen kripto para piyasasına müşterilerinden büyük bir ilgi olduğunu açıkladı. Bunun sonucunda ise vadeli işlem sözleşmelerini uygulamaya sunma kararı aldıklarından bahsetti.

Duffy’nin açıklamaları ile bitcoin % 5 civarında değer kazandı ve 6 bin 420 dolara kadar yükseldi.

CME Group CEO Terry Duffy

Tüm zamanların en yüksek seviyesini, kısa bir süre sonra daha da yukarılara taşıyan bitcoin, şu an 6990 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde 7000 bin dolar rekorunun görülmesi de oldukça muhtemel görünüyor.

Dün 6500 dolar sınırına yükselen bitcoin, bugüne 6922,90 dolardan başladı. Ardından yükselişle 6990 dolar kadar yükseldi.

Bitcoin Açıklamalarla 7000 Dolara Yaklaştı

CoinMarketCap’a göre bitcoinin piyasa değeri 183 milyar dolara yükseldi. Böylece tüm kripto paraların toplam piyasa değerinin % 60’ına ulaşmış oldu. Eylül ayında sanal para işlem operatörü LedgerX LLC, bitcoin opsiyon sözleşmeleri üzerine çalışmıştı. Ardından CME Group gibi güçlü bir ismin bitcoinde vadeli işlemlere başlayacak olması, piyasanın geleceğine dair güven getirmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum