Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Birleşik Krallık’ta Lordlar Kamarası CBDC’lerin Risklerine Dikkat Çekti

Rapor, özel sektör inovasyonunu ve CBDC'lerle daha fazla finansal katılımı vurguluyor. Ancak doların azalan hegemonyasıyla ilgili endişeler artıyor.
Birleşik Krallık’ta Lordlar Kamarası CBDC’lerin Risklerine Dikkat Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşik Krallık’ın ekonomik çıkarlarını temsil eden bir soruşturma yönetim organı olan Lordlar Kamarası Ekonomik İşler Komitesi, hükümet tarafından verilen bir merkez bankası dijital para biriminin (CDBC) uygunluğunu değerlendiren resmi bir rapor yayınladı.

Çalışma yerel CBDC çabalarıyla ilgili bir dizi alanı kapsıyor ve düzenli olarak İngiltere Merkez Bankası ve HM Hazinesi tarafından kurulan ön araştırma görev gücüne atıfta bulunuyor.

Andreessen Horowitz, Blockchain Association ve Crypto UK yazılı değerlendirmeler sunarken, Visa Europe CEO’su Charlotte Hogg, İngiltere Bankası Başkanı Andrew Bailey, Ripple ve Standard Chartered sözlü bilgi sağladı.

Rapor jeopolitik etkiler, Meta’nın geniş kullanıcı ağı, Çin’in de dahil olmak üzere bir dizi soru ve zorluğun hala ön planda olduğunu savunarak, Birleşik Krallık’ın CBDC alanında ilk hamle avantajı için çaba göstermesine acil ihtiyaç olmadığını belirledi.

Yanlış planlama ve dikkatsiz güvenlik önlemlerinin, varlığın altyapı tasarımına ve kamusal alanda kullanım amacına bağlı olarak geniş kapsamlı sonuçlar doğurabileceği ve önemli riskler oluşturabileceği belirtildi.

İngiltere Merkez Bankası ve HM Hazinesi tarafından denetlenen Ortak Görev Gücü’nün, daha önce bu on yılın ikinci yarısında dijital bir poundun sanal dolaşıma girebileceğini belirtmiş ve bulgularını bu yıl içinde yayınlaması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%